Havacılık Yönetimi

Havacılık Yönetimi Lisans Programı

Mezunlarını havacılık yönetimi kariyerine hazırlamak üzere düzenlenmiş kapsamlı ve yoğun ders programı ile öğrencilerin sektörün gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip olmaları hedeflenir.

ÖzÜ Havacılık Yönetimi Lisans Programı mezunları, havayolu işletmeleri, hava taksi işletmeleri, havaalanları, terminal ve diğer havacılık işletmelerinin; kalite, gelir kontrol, gider kontrol, uçuş işletmesi, satın alma, eğitim, insan kaynakları, bilgi teknolojileri, pazarlama, strateji geliştirme vb. birimlerinde kısa sürede yönetici pozisyonunu üstlenebilecek liderler olarak istihdam edilebilirler.

Uluslararası Eğitim

Havacılık Yönetimi Lisans Programı’nda başarılı öğrencilere  Erasmus kapsamında yurtdışında  değişik üniversitelerde okuma imkânı sunulur.

 

 ''Avrupa’nın önde gelen şehirlerinden biri olan İstanbul’da dört yıllık Havacılık Yönetimi eğitimini İngilizce dilinde veren tek üniversite Özyeğin Üniversitesi. Ben de söz konusu bölümü, bu üniversitede okumaktan gurur duyuyorum çünkü bizleri geleceğe taşıyacak doğru yerin Özyeğin Üniversitesi olduğunu biliyorum. Kaliteli ve kapsamlı müfredatının dışında, okulumuz bizlere daha birçok olanak sağlamakta. Örneğin; 2014-2015 eğitim- öğretim yılında birimiz Hollanda, üçümüz Polonya olmak üzere bölüm arkadaşlarımla Erasmus değişim programına katılmaya hak kazandık ve birer dönemimizi yurt dışında geçirdik. Bunun yanı sıra 2015 yaz döneminde, TAV, Sun Express, Do &Co gibi Türkiye’deki havacılığın önde gelen firmalarında zorunlu stajlarımızı tamamladık. Yine 2015 yılı itibariyle üniversitemizin ve Yüksekokulumuzun sayesinde okulumuzda yurt dışında ki üniversitelerden ve farklı havacılık işletmelerinden konuşmacıların katılımı ile Istanbul Hub Seminerleri yapılmaya başlandı ve bu sayede havacılık sektöründeki önemli kişilerle bir araya gelme şansımız oldu.  Verilen eğitimin yanı sıra bizler eğitimimizin ilk yılında kurduğumuz Havacılık Kulubü’nde her sene faaliyetlerimize devam ediyoruz. Sadece Havacılık Kulubü öğrencilerinin katıldığı dünyanın en büyük uçak üreticilerinden biri olan ve Fransa’da bulunan AIRBUS uçak fabrikasına bir gezi düzenledik. Ayrıca havacılık öğrencileri olarak AYJET uçuş okulunu, AIREX ve IFTE havacılık fualarını da ziyaret ettik, gelecekte de farklı etkinliklerle bir araya gelmeyi planlıyoruz. Uluslararası olan bu sektöre dair eğitimi, Özyeğin Üniversitesi’nde alıyor olmak mesleğimizde bir adım önde olmamızı sağlıyor.

Sena Kılıç

Havacılık Yönetimi Öğrencisi 

Staj Programları ile Uygulamalı Eğitim                                                      

Bu programda, teorik bilgilerin uygulama alanı bulması adına öğrenciler yurt içi ve dışı havayolu işletmelerinde, hava taksi işletmelerinde, havaalanlarında, terminallerde ve diğer havacılık işletmelerinde staj yapabilirler.

 

“Yerden 10 kilometre yükseklikte, basınçlı bir metal gövde içinde, saatte 800 km hızla uçmak kimilerine ürkütücü gelebilir. Ancak dünya nüfusunun yarısı, her yıl, bir yerden diğerine gitmek için hava ulaşımını tercih etmekte ve 60 milyona yakın profesyonel bu sektörde çalışmaktadır. Hava ulaşımındaki baş döndürücü gelişmelere uzunca bir süre uzak kalan ülkemiz son 10 yılda ivmeyi yakalamış ve Türk havacılığı kalkınma ve ilerlemedeki kilit rolünü benimsemiştir. Bugün, ülkemizde 49 adet sivil hava ulaşımına açık havaalanı ve 118 havacılık işletmesi bulunmaktadır. Eğitim verdiği her alanda örnek ve öncü olmayı hedefleyen Özyeğin Üniversitesi gelişen, büyüyen ve evrilen bu sektörün kalifiye insan kaynağı gereksinimine cevap vermek ve yeni kuşak havacılık uzmanlarını yetiştirmek amacı ile geniş kaynaklarını ve deneyimli kadrolarını görevlendirmiştir. Bu amaçla kurulan Havacılık Yönetimi Programının hızla büyüyüp gelişeceğine ve özellikle Türkiye’deki havacılık sektöründe saygın bir yer edineceğine gönülden inanmaktayım.”

Kenan Bakkaloğlu

Öğretim Görevlisi 

Özyeğin Üniversitesi

Özyeğin Üniversitesi yaşamla iç içe, yaratıcı, yenilikçi ve girişimci bir öğrenme merkezi olarak topluma hizmet etme hedefiyle kurulmuş 3.Nesil üniversitedir.

 

Akademik Website
ozyegin.edu.tr

 

Bize Ulaşın

Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mah. Orman Sok. 34794 Çekmeköy - İSTANBUL
FAX: +90 (216) 564 99 99