İşletme

İşletme Lisans Programı

ÖzÜ İşletme Lisans Programı, küresel ekonominin ve büyüyen Türkiye ekonomisinin ihtiyaçlarına cevap verecek evrensel değerlere sahip, yaratıcı, birden fazla yabancı dil bilen, sektörleri iyi tanıyan, sonuç odaklı ve takım çalışmasında etkin mezunlar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Amaç, öğrencilere bugünün ve geleceğin yönetim meselelerini ele alan bir  vizyon kazandırarak, iş dünyasında liderlik rolü üstlenebilecek donanımlı ve sorumluluk sahibi yönetici adayları mezun etmektir. İşletme Programı’nda geleceğin istihdam eğilimleri doğrultusunda, dünya ve Türkiye ekonomisinde önemi giderek artan hizmet sektörüne ağırlık verilir. Program, yönetim biliminde sağlam bir temel ve geniş bir vizyonun yanı sıra, mezunların kendilerini farklılaştıracak özelliklerle iş hayatına katılımları sağlayan, uzmanlık alanı ve sektörel bilgi kazandıracak esnek bir modüler yapıda tasarlanmıştır. Bu yapı içinde öğrenciler ilgi ve yeteneklerine göre işletmenin temel alanları olan Finans, Pazarlama, Operasyon Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri ve Yönetim/Organizasyon alanlarından birinde uzmanlaşma şansını yakalamaktadırlar.

Bölüm Başkanı Mesajı

İşletmeler büyüdükçe işletmeciliğin alt alanlarında uzmanlaşmış çalışanlara olan ihtiyaç da artıyor. Özyeğin Üniversitesi, İşletme Lisans Programı öğrencilerine tüm işletme alanlarında kazanılan temel becerilere ek olarak, işletme alt alanlarında uzmanlaşma imkanı sağlıyor. Üniversitemizin eğitim kadrosunun ve iş dünyası ortaklıklarının sağladığı bilgi birikimiyle şekillendirilmiş olan İşletme Programımız, öğrencilerimize iş dünyasına bir adım önde katılma şansı veriyor. Özyeğin Üniversitesi disiplinlerarası yaklaşımı ve eğitim modelindeki yenilikçi arayışlarıyla çok yönlü ve nitelikli mezunlar yetiştirme hedefinde sağlam adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Yrd. Doç. Dr. Tuğba Çayırlı

Bölüm Başkanı

Fakülte Broşürü: 

İşletme Fakültesi bröşürünü görüntülemek için tıklayınız. 

Özyeğin Üniversitesi

Özyeğin Üniversitesi yaşamla iç içe, yaratıcı, yenilikçi ve girişimci bir öğrenme merkezi olarak topluma hizmet etme hedefiyle kurulmuş 3.Nesil üniversitedir.

 

Akademik Website
ozyegin.edu.tr

 

Bize Ulaşın

Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mah. Orman Sok. 34794 Çekmeköy - İSTANBUL
FAX: +90 (216) 564 99 99