İşletme Fakültesi

Geleceğin Yöneticileri

Özyeğin Üniversitesi İşletme Fakültesi bünyesinde, İşletme, Ekonomi, Girişimcilik, Bankacılık ve Finans, Yönetim Bilişim Sistemleri, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret lisans programları bulunmaktadır.

Özyeğin Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde, değişik sektörlerde yer alan ulusal ve ululuslararası kuruluşlarda her düzeyde yönetime talip, yönetim biliminin tüm alanlarında gerekli mesleki bilgi ve becerilerle donanmış, sorumluluk sahibi gençler yetiştirilmektedir. Alanlarında en güncel araştırmaların içinde yer alan ve güncel pratikleri yakından izleyen öğretim üyesi kadrosu ile buluşan öğrenciler, işletmelerde yönetimin tüm boyutlarını, teorik ve pratik yönleriyle kavrayıp kendi ilgi ve yeteneklerine en uygun uzmanlığı seçebilmektedir. Bu bağlamda, global, hızla değişen, dinamik bir ortamda iş yapma, kendini geliştirme, bireysel ve toplumsal düzeyde en iyiyi bulma ve yaratıcı olma becerilerini artırmaktadırlar

Yeniliğe açık ve girişimci olmanın önemini ilk yıllardan itibaren kavrayan ÖzÜ öğrencileri birlikte çalışma ve liderlik becerileri kazanırlar. Sürdürülebilir bir dünya için etik değerleri gözeten bir yaklaşımla yönetmeyi öğrenirler.

Yurt Dışında Öğrenim

Özyeğin Üniversitesi’nin sahip olduğu uluslararası ortak ağlar sayesinde öğrenciler, Avrupa’daki Erasmus değişimlerine ek olarak, Amerika, Kanada, Avustralya, Japonya, Çin, Rusya ve diğer pek çok ülkede öğrenim görme fırsatına sahip olurlar.

İşletme programı akademik kadromuzu görmek için tıklayın.
Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret programı akademik kadromuzu görmek için tıklayın.
Uluslararası Finans programı akademik kadromuzu görmek için tıklayın.
Girişimcilik programı akademik kadromuzu görmek için tıklayın.
Ekonomi programı akademik kadromuzu görmek için tıklayın.
Yönetim Bilişim Sistemleri programı akademik kadromuzu görmek için tıklayın.

Dekanın Mesajı

Özyeğin Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde, değişik sektörlerde yer alan  ulusal ve ululuslar arası kuruluşlarda her düzeyde yönetime talip,  yönetim biliminin tüm alanlarında gerekli mesleki bilgi ve becerilerle donanmış, sorumluluk sahibi gençler yetiştiriyoruz.  Alanlarında en güncel araştırmaların içinde yer alan ve güncel pratikleri yakından izleyen öğretim üyesi kadromuz ile buluşan öğrencilerimiz, işletmelerde yönetimin tüm boyutlarını, teorik ve pratik yönleriyle kavrayıp kendi ilgi ve yeteneklerine en uygun uzmanlığı seçebiliyorlar.  Global, hızla değişen, dinamik bir ortamda iş yapma, kendini geliştirme, bireysel ve  toplumsal düzeyde en iyiyi bulma ve yaratıcı olma becerilerini  geliştiriyorlar. Yeniliğe açık ve girişimci olmanın önemini ilk yıllardan itibaren kavrayan öğrencilerimiz hem birlikte çalışma hem de liderlik becerileri ile donanıyorlar.  Sürdürülebilir bir dünya için etik değerleri gözeten bir yaklaşımla yönetmeyi öğreniyorlar.

Prof. Dr. Alpay Filiztekin
İşletme Fakültesi Dekanı

İkinci Yabancı Dil

İngilizce’nin yanı sıra ikinci bir yabancı dil öğrenmenin bir gereklilik halini aldığı günümüz küresel piyasasında rekabet edebilmek için öğrenciler, Almanca, İspanyolca, Rusça, Çince ve Arapça dillerinden herhangi birini seçip, ikinci bir dili öğrenirler. Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Programı’nda, öğrencilere sunulan ikinci yabancı diller, küresel iş dünyasının yeni iş merkezleri esas alınarak seçilmiş ve bu diller, ders programlarında belli bir ülkedeki/bölgedeki iş dünyasına bakış sunan dersler ile ilişkilendirilmiştir. 

Fakülte Broşürü: 

Özyeğin Üniversitesi

Özyeğin Üniversitesi yaşamla iç içe, yaratıcı, yenilikçi ve girişimci bir öğrenme merkezi olarak topluma hizmet etme hedefiyle kurulmuş 3.Nesil üniversitedir.

 

Akademik Website
ozyegin.edu.tr

 

Bize Ulaşın

Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mah. Orman Sok. 34794 Çekmeköy - İSTANBUL
FAX: +90 (216) 564 99 99