Mimarlık ve Tasarım Fakültesi

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi

 Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Programları, insanların ve toplumların refah ve konforunu gözeten, estetik açıdan başarılı şehirler, binalar, mekânlar, ürünler ve tasarlanmış ortamları sağlamaya odaklanan meslek ve disiplinleri bünyesinde barındırmaktadır. Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi eğitim-öğretim, araştırma ve uygulama alanlarında; dünyanın kültürel, sosyal, doğal ve yapay kaynaklarının gelecek kuşaklarca da sağlıklı bir biçimde kullanmasını amaçlayan, ‘sürdürülebilirlik’ kavramı üstüne kurgulanmıştır. Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’ nin eğitim- öğretim yapılanmasında uluslararası rekabet ve buna bağlı olarak uluslararası düzeyde tanınırlık ve akreditasyon hedefi yle, uluslararası etkinlikler, uluslararası öğrenci ve öğretim üyesi değişimi ve mezunlarının dünyanın her yerinde çalışabilmesine ve lisansüstü eğitimine kabul edilmesine yönelik yaklaşımlar ve ölçütler benimsenmiştir. Mimarlık ve Tasarım Fakültesi bünyesinde Mimarlık (Türkçe), Mimarlık (İngilizce), Endüstri Ürünleri Tasarımı, İletişim Tasarımı ile İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı lisans programları bulunmaktadır. 

 

 


Mimarlık Programı akademik kadromuzu görmek için tıklayın.
Endüstri Ürünleri Tasarımı programı akademik kadromuzu görmek için tıklayın.
İletişim Tasarımı programı akademik kadromuzu görmek için tıklayın.
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı programı akademik kadromuzu görmek için tıklayın.

Dekanın Mesajı

"İnsanlığın sağlık ve adaletle birlikte en temel gereksinimlerinden birisi de;  konforlu, kullanışlı, estetik düzeyi yüksek ve sağlam-güvenlikli yaşam ortamları, ürünlerle barınma ve yaşamlarını sürdürme gereksinimidir. Bu gereksiniminin sağlanması çevreyi oluşturan meslek gruplarının temel görevleri arasında yer almaktadır.

Mimarlık ve tasarım; kent, bina, mekan, ürün ve ortamların bu gereksinmeleri karşılayan şartların oluşmasını sağlayacak şekilde biçimlenmesine öncelikli  ve lider olarak katkı yapan çalışma alanlarıdır. Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi sürdürülebilir tasarım odaklı eğitim-öğretim uygulama ve araştırma ile girişimci, bütünleşik tasarım, teknoloji ve inovasyonun önemini anlayan yaratıcı mimarlar ve tasarımcılar yetiştirmeyi amaçlamaktadır."
 
Prof. Dr. Orhan Hacıhasanoğlu
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı

 

 

Fakülte Broşürü: 

Özyeğin Üniversitesi

Özyeğin Üniversitesi yaşamla iç içe, yaratıcı, yenilikçi ve girişimci bir öğrenme merkezi olarak topluma hizmet etme hedefiyle kurulmuş 3.Nesil üniversitedir.

 

Akademik Website
ozyegin.edu.tr

 

Bize Ulaşın

Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mah. Orman Sok. 34794 Çekmeköy - İSTANBUL
FAX: +90 (216) 564 99 99