Modern Diller Programları

Program Hakkında
Globalleşen dünyada, farklı dillerde konuşan insanların arkadaşlık etmesi, birlikte çalışması ve bilgi alışverişinde bulunması artık olağan bir durum haline gelmiştir. İngilizcenin artık uluslararası bir dil haline dönüşüp hayatımızın ayrılmaz parçası olmasıyla birlikte ikinci bir yabancı dile olan ihtiyaç da  gün geçtikçe artmaktadır. Bu bağlamda İngilizce bir standart kabul edilip, ikinci bir dil bilgisi şart koşulmaktadır. Bu yüzden ikinci yabancı dil eğitimini sonraya bırakmayıp üniversitede okurken öğrenmek en doğrusudur. Özyeğin Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu-Modern Diller Bölümü’nde Almanca, Arapça, Çince, Fransızca,  İspanyolca, İtalyanca, Rusça ve Yabancılar için Türkçe dersleri sunulmakta olup bu dersler öğrencileri söz konusu dilleri günlük hayatta aktif bir şekilde kullanabilecekleri düzeye getirmeyi hedeflemektedir.


Modern Diller Programları akademik kadromuzu görmek için tıklayın.
Modern Diller Programı, üniversite genelindeki bölümlerin ihtiyaçlarına yönelik olarak geniş bir yelpazeye uzanan dersler sunar. Programda ALMANCA, ARAPÇA, ÇİNCE, İTALYANCA, FRANSIZCA, İSPANYOLCA, RUSÇA ve TÜRKÇE dilleri sunulmaktadır.

 

Direktörün Mesajı

Türkiye’de yabancı dilde yüksek öğrenim veren eğitim kurumlarının önemli bir bölümü İngilizce dilinde eğitimi tercih ediyor. Özyeğin Üniversitesi de dünyada bilgi ve eğitimin en yoğun takip edildiği dil olan İngilizceyi eğitim dili olarak kabul ederek İngilizce öğretiminin düzeyli bir yapıya ulaşabilmesi için nitelikli bir program geliştirmeye karar verdi.

“Amaçladığımız eğitimi öğrencilerimize aktarabilmek için, nasıl bir kadro oluşturmalı, nasıl bir yöntem uygulamalı ve bu öğretim sürecinde nelere öncelik vermeliyiz?” sorusundan hareketle eğitim kadromuzu alanlarında en iyi eğitimleri tamamlamış, nitelikli, gelişime ve öğrenmeye açık, dil eğitimindeki yenilikleri takip eden ve kullanan, ana dili İngilizce olan veya İngilizce’yi ana dili gibi kullanabilen öğretim görevlilerinden oluşturduk.

Dil eğitimi konusunda dünyada uygulanan en iyi yöntemlerin eksiksiz olarak üniversitemize aktarılması ve buna ait her türlü yeniliğin, araç gereç ve donanım da dahil olmak üzere üniversitenin bünyesine alınmasını sağladık. Böylelikle öğrencilerimize ileri teknoloji ile donatılmış sınıf ortamında dil öğrenme olanağı sunuyoruz.

Nitelikli kadromuz ve çağdaş eğitim uygulamaları ile iyi bir dil eğitimi vermenin yanı sıra, öğrencilerimizi eleştirel düşünen, sorgulayan, kendi öğrenmelerinden sorumlu, yaratıcı, üniversite eğitimine ve çalışma hayatına hazır bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu konularda öğrencilerimizle birebir çalışma yöntemiyle, ihtiyaç duydukları tüm desteği sağlıyor ve onları kişisel ihtiyaçları doğrultusunda yönlendiriyoruz.

Nergis Uyan Akbay
Yabancı Diller Yüksekokulu Direktöru
Fakülte Broşürü: 

Özyeğin Üniversitesi

Özyeğin Üniversitesi yaşamla iç içe, yaratıcı, yenilikçi ve girişimci bir öğrenme merkezi olarak topluma hizmet etme hedefiyle kurulmuş 3.Nesil üniversitedir.

 

Akademik Website
ozyegin.edu.tr

 

Bize Ulaşın

Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mah. Orman Sok. 34794 Çekmeköy - İSTANBUL
FAX: +90 (216) 564 99 99