Otel Yöneticiliği

Otel Yöneticiliği Bölümü

“Geleceğin otelciliğine geçiş kapısı”

Bu programın hedefi konaklama, yiyecek-içecek ve benzeri hizmet sektörlerinde, ulusal ve uluslararası alanlarda üst düzey yöneticilik rolü üstlenebilecek ve kendi girişimlerini oluşturabilecek etkin liderler yetiştirmektir. Otel Yöneticiliği Lisans Programı, dört yıllık lisans eğitimi boyunca otel işletmeciliği ve yiyecek-içecek yöneticiliği alanlarında profesyonel kariyer elde etmek isteyen öğrenciler için oluşturulmuştur.

Genel işletmecilik dersleri ile başlayan program, uygulamalı otel yöneticiliği dersleri ile gelişerek seçmeli derslerle zenginleştirilen ve ikinci yabancı dil ile güçlendirilen bir yapı sunuyor.

Otel Yöneticiliği Bölümünden Öğrenci Deneyimleri ve Sektörden Görüşler

“Özyeğin Üniversitesi, Otel Yöneticiliği Bölümünün ilk mezunlarından olarak, gerçek dünyanın sadece kitaplardan öğrenilemeyeceği ifadesine katılıyorum. Özyeğin Üniversitesi, Otel Yöneticiliği Bölümünden mezun olmaktan dolayı gururluyum. Eğitimim süresince yapmış olduğum ulusal ve uluslararası stajlar, eşsiz imkanlara sahip “Mükemmellik Merkezi” nde yaptığımız uygulamalı dersler, uluslararası bir öğrenci ortamı, sektör ile yakın iş birliği içinde olan akademik kadro ve eğitmenlerin sürekli destekleri benim profesyonel hayatta başarılı olmamın temel sebepleri olmuştur. Bu bağlamda hocalarımın benim Fairmont The Palm Dubai, BAE’inde iş bulmam için yönlendirmelerine ve vermiş oldukları desteklerine teşekkür ediyorum. Özyeğin Üniversitesi, Otel Yöneticiliği Bölümünde okumuş olmaktan dolayı çok mutluyum. Gelecek beş-altı yıl içinde eğitimimin bir karşılığı olarak ve edineceğim tecrübeler sayesinde kendi bölümümün yöneticisi olabileceğime inanıyorum. Eğer başarılı bir otel yöneticisi olmayı öngörüyorsanız sizin için, Özyeğin Üniversitesi, Otel Yöneticiliği Bölümünün en doğru yer olduğunu belirtmek isterim”

Umut Aktu,

Otel Yöneticiliği Bölümü 2014 Mezunu

Ön Büro ve Misafir İlişkileri Fairmont The Palm, Dubai, BAE

“Dopdolu geçen üç yıl sonrası başarıyla dördüncü sınıfa geçtim ve arkama dönüp baktığımda gurur verici başarılar görüyorum. Yüksekokulumuz ilke sözü de olan tutku, ilerleme ve profesyonellik tam da geçirdiğim bu eğitim hayatını anlatan üç kelime. Sektörle iç içe bir üniversite olması ve bizlere sunduğu inanılmaz fırsatlar, daha mezun olmadan dahi bizlere birçok iş olanağını sunuyor. Eğitimimiz sırasında yaptığımız stajlar bizleri sektörle tanıştırmak ve deneyim kazandırmak için mükemmel bir fırsat, şu ana kadar yaptığım iki staj ki bunlardan biri gönüllü staj idi, üniversitede aldığımız teorik bilgileri sektörde nasıl deneyime çevirebileceğimizi gösterdi.

Ve yine sektörle iç içe olma özelliği sayesinde, sektörden birçok başarılı yöneticilerle bir araya gelme hatta onları bizzat davet etme şansı buldum birçok kez, bu yıl gururla başkanlığını üstlendiğim yüksekokul bünyesinde bulunan ve Otel Yöneticiliği öğrencisi bizlerin yürüttüğü Uluslararası Otelcilik ve Turizm Kulübü bizlere sosyal ve sektörle yakınlaşma anlamında birçok avantaj sağladı.

Özellikle alanında türünün tek örneği olan Otel Yöneticiliği Bölümü sektördeki başarılı markalarla yaptığı iş birliği protokolleri sayesinde bize mükemmel staj ve iş fırsatları sağlıyor. Bu sektörel avantajın yanın sıra ders programındaki pazarlama, finans ve işletme gibi yöneticilik dersleri ile tam donanımlı bir akademik eğitimin de mezuniyet sonrası bizleri kariyer basamaklarında hızlıca yükseltmek için bize rehber olacağına eminim. Bir kez daha seçim hakkım olsa hiç düşünmeden Özyeğin diyebilirim.“

Umut Kalkan,

Özyeğin Üniversitesi, Otel Yöneticiliği Bölümü 4. Sınıf öğrencisi

ÖzÜ HOT Club Öğrenci Kulübü Başkanı

“Özyeğin Üniversitesi, Otel Yöneticiliği Bölümü, Türkiye’de, Avrupa’da, Orta Doğu’da ve Afrika’da geleceğin otelcilik liderlerini yetiştirmek için kurulmuştur. Özyeğin Üniversitesi’nin kuruluşunda emeği geçenler, yaşamları boyunca edindikleri tecrübelerin ışığında tutkularının bu örnek eğitim kurumunda yansımasını sağlamışlardır. Eğitim kalitesi ve staj olanakları övülmeye layıktır. Böylesi bir büyük yatırımın geleceğin otel yöneticileri için yapılmış olmasını görmekten dolayı memnunum.”

Deniz Ömürgönülşen

Üyelikten Sorumlu Başkan Yardımcısı

Leading Hotels of the World

Birden Fazla Yabancı Dil

Otel Yöneticiliği Lisans Programında öğrenciler, İngilizce’nin yanı sıra;

• Almanca,

• Rusça,

• İspanyolca ve

• Çince

arasından seçtikleri ikinci bir yabancı dili de öğrenirler.

Fakülte Broşürü: 

Özyeğin Üniversitesi

Özyeğin Üniversitesi yaşamla iç içe, yaratıcı, yenilikçi ve girişimci bir öğrenme merkezi olarak topluma hizmet etme hedefiyle kurulmuş 3.Nesil üniversitedir.

 

Akademik Website
ozyegin.edu.tr

 

Bize Ulaşın

Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mah. Orman Sok. 34794 Çekmeköy - İSTANBUL
FAX: +90 (216) 564 99 99