Uluslararası Finans

Uluslararası Finans Lisans Programı 

Türkiye’deki bankacılık ve finans kuruluşları son zamanlarda dünyada yaşanan büyük krizlerden başarıyla çıkmakla kalmayıp aynı zamanda bölge ülkelerinin finansal yapılanmalarında çok önemli roller oynamaya başladı. Bölgenin ve dünyanın bankacılık ve finans merkezlerinden biri olmayı hedefl eyen Türkiye’nin bu alanda yetişmiş ve uzmanlaşmış insan kaynağına olan ihtiyacı da gittikçe artmaktadır. Finans profesyonelleri ile yakın bağları ve zengin program içeriği ile Uluslararası Finans Programı, Türkiye ve bölgesinin hızla büyü- yen ve derinleşen finans sektörünün ihtiyaç duyduğu, müşteri odaklı, fonksiyonel düşünce yapısına sahip, takım çalışmasını benimsemiş, rekabetçi ve girişimci finans uzmanları yetiştirmeyi hedefl er. Bankacılık ve Finans Programı’ndan mezun olan öğrenciler finansal analist, yatırım bankacısı, finans danışmanı, kurumsal finans uzmanı ve portföy yöneticisi sıfatlarıyla finansal kuruluşlarda ve bankalarda çalışabilirler.

Doç. Dr. Atakan Yalçın

Bölüm Başkanı

ÖzÜ Uluslararası Finans Lisans Programı ile gençleri, başta bankacılık sektöründe olmak üzere tüm finansal kurumlarda, ileride liderlik rolü üstlenebilecek üst düzey yöneticiler olmalarını sağlayacak, akademik ve profesyonel açıdan ileri düzey bankacılık ve finans bilgileri ile donatmayı hedefliyoruz. Bizi diğer finans programlarından ayrıştıracak en önemli unsuru, programın teorik bilginin yanı sıra piyasa uygulamalarına yönelik örnek çalışmalara ve pratik çözüm önerilerine yer verecek şekilde planlanması olarak görüyorum. Bu hem bizim için hem de öğrencilerimiz için teori ve pratik arasında bağ kurulmasını sağlayacak en önemli etken olacaktır. En son ve en modern finansal teknikleri ve modellemeleri sınıf ortamında öğrenen öğrencilerimizin mezun olduklarında, sektörde en çok ihtiyaç duyulan ve en yeni teknolojik bilgi ve verilerle donatılmış mezunlar olacaklarından hiç kuşkum yok.

Doç. Dr. Mustafa Onur Çağlayan

Finans Doktorası, Graduate Center, The City University of New York, 2001

Fakülte Broşürü: 

Özyeğin Üniversitesi

Özyeğin Üniversitesi yaşamla iç içe, yaratıcı, yenilikçi ve girişimci bir öğrenme merkezi olarak topluma hizmet etme hedefiyle kurulmuş 3.Nesil üniversitedir.

 

Akademik Website
ozyegin.edu.tr

 

Bize Ulaşın

Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mah. Orman Sok. 34794 Çekmeköy - İSTANBUL
FAX: +90 (216) 564 99 99