Yönetim Bilişim Sistemleri

Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans Programı

Bilişim sistemleri neredeyse bütün iş süreçlerinin önemli bir parçasıdır ve pek çok şirketin başarıya ulaşmasında kritik bir rol oynar. Yönetim Bilişim Sistemleri bilgi teknolojisi ile analitik yetenekleri birleştirerek organizasyonel sorunları çözmeyi, yönetici kararlarını desteklemeyi ve yenilikler için fırsatlar yaratmayı içerir. Bu programın amacı, bilişim sistemlerini şirketlerinde stratejik değer yaratmak amacıyla kullanan yöneticiler yetiştirmektir. Bu uzmanlık alanını seçen öğrenciler, bilişim sistemlerinin organizasyon içindeki fonksiyonları ve bu sistemlerin analizi, tasarımı ve işletilmesi hakkında detaylı bilgi edinirler. Bu alanda uzmanlaşarak mezun olan öğrenciler iş analisti, veri analisti, veri madenciliği uzmanı, proje yöneticisi, bilgi teknolojisi danışmanı, bilişim sistemleri uzmanı, sistem analiz yöneticisi, iş zekâsı danışmanı, iş geliştirme uzmanı, web tasarımcısı, teknik satış danışmanı, satış destek uzmanı ve veritabanı yöneticisi gibi pek çok pozisyonda çalışabilirler.

 

“Günümüzde verileri iş zekâsına dönüştürebilecek birçok yeni teknik, sistem ve ürün geliştiriliyor. Firmalar kendilerini farklı kılacak bu yeni teknolojileri anlayacak, ekonomik ve stratejik açıdan değerlendirmesini yapabilecek, bunların tasarlanması, hayata geçirilmesi ve idaresini üstlenebilecek yöneticilere ihtiyaç duyar. Biz Yönetim Bilişim Sistemleri programı öğrencilerini işte tam bu görev için yetiştirmeyi hedefliyoruz. Eğer siz de yeni bilgi ve İnternet teknolojilerine meraklıysanız ve teknolojiyi kullanarak problemleri çözmek ve daha iyiye ulaşmaktan zevk alıyorsanız, bu alanda uzmanlaşmak için gerekli temele sahipsiniz.” 

Doç. Dr. Kutsal Doğan

Karar ve Bilgi Bilimleri Doktorası, University of Florida, 2002

Bölüm Başkanı Mesajı

Bilişim teknolojilerini günlük hayatımızın her noktasında kullanıyoruz. Artık banka ATM’lerinin olmadığı veya internetten alışveriş yapamadığımız bir dünya hayal etmek çok zor. Firmalar için de bilişim teknolojileri müşterilerle etkin iletişim kurmaktan, günlük iş süreçlerindeki verimliliği artırmaya, yeni ürün ve servisler geliştirmeye kadar pek çok alanda önemli bir rol oynamakta. İşte bu fırsatlardan yararlanabilmek için şirketler, teknolojiyi takip edip anlayan, şirket içi süreçlere hâkim, çözüm odaklı, analitik düşünme gücü yüksek ve yaratıcı yöneticilere ihtiyaç duyuyorlar. Yönetim Bilişim Sistemleri programımızın amacı bu nitelikte uzmanlar yetiştirmektir. Öğrencilerimizden en büyük beklentimiz ise teknolojiye ilgi duymaları ve teknolojiyi kullanarak hayatımızı iyileştirmekten hoşlanmaları. Burada verdiğimiz kaliteli eğitim ve gelecekteki teknolojik gelişmeler düşünüldüğünde, mezunlarımızı başarılı ve heyecanlı bir kariyer beklediğinden hiç kuşkum yok.

Doç. Dr. Ulaş Özen

Bölüm Başkanı

Fakülte Broşürü: 

Özyeğin Üniversitesi

Özyeğin Üniversitesi yaşamla iç içe, yaratıcı, yenilikçi ve girişimci bir öğrenme merkezi olarak topluma hizmet etme hedefiyle kurulmuş 3.Nesil üniversitedir.

 

Akademik Website
ozyegin.edu.tr

 

Bize Ulaşın

Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mah. Orman Sok. 34794 Çekmeköy - İSTANBUL
FAX: +90 (216) 564 99 99