Neden Özyeğin?

Geniş Burs İmkanları

2015-2016 akademik yılı bursluluk oranı : % 87

Güçlü Akademik Kadro

Alanında uzmanlaşmış akademisyenler

Sosyal Gelişim

48 Öğrenci Kulübü ile 270 üzerinde etkinlik

Profesyonel Gelişim

Kredisiz staj olanakları, kariyer desteği

Sektörlerle İç İçe Eğitim

Mezun olmadan farklı sektörlerde staj deneyimi

youtube
 

 

 

 

ÖzÜ'den Haberler

Türkiye’nin En Gözde 4. Vakıf Üniversitesi

Bloomberg Businessweek Dergisi “En Gözde Üniversiteler 2016”

Detaylar

ÖZÜ SPORCULARI RIO 2016 OLİMPİYATLARI YOLCUSU…

Endüstri Mühendisliği öğrencisi, eskrim flöre dalında milli sporcu İrem Karamete, Prag’da yapılan Olimpiyat Elemeleri Turnuvası’nda kadınlar flöre

Detaylar

Akademisyenler

“Alanında yetkin ve dinamik kadromuzla bilimsel çalışmalarımızda ürettiğimiz psikoloji bilgisini yaşamın her alanına aktararak, toplumda var olan sorunların çözümüne katkıda bulunuyoruz. Bu akademik yapılanmadaki amacımız, öğrencilerimize bilimsel yöntemi kavrayabilecekleri, psikoloji alanındaki yeni gelişmeleri takip edebilecekleri, mesleki bilgi ve becerilerini günlük yaşamlarına uygulayabilecekleri, akademik ve bireysel gelişimlerini harekete geçirebilecekleri evrensel düzeyde bir öğrenme ve uygulama ortamı sunmak. Öğrencilerimizi ilgi duydukları alanlarda deneyim ve donanımlarıyla fark yaratacak psikologlar olarak mezun etmeyi hedefliyoruz.”

Doç. Dr. Asiye Kumru

Doç. Dr. Asiye Kumru

“Yerden 10 kilometre yükseklikte, basınçlı bir metal gövde içinde, saatte 800 km hızla uçmak kimilerine ürkütücü gelebilir. Ancak dünya nüfusunun yarısı, her yıl, bir yerden diğerine gitmek için hava ulaşımını tercih etmekte ve 60 milyona yakın profesyonel bu sektörde çalışmaktadır. Hava ulaşımındaki baş döndürücü gelişmelere uzunca bir süre uzak kalan ülkemiz son 10 yılda ivmeyi yakalamış ve Türk havacılığı kalkınma ve ilerlemedeki kilit rolünü benimsemiştir. Bugün, ülkemizde 49 adet sivil hava ulaşımına açık havaalanı ve 118 havacılık işletmesi bulunmaktadır. Eğitim verdiği her alanda örnek ve öncü olmayı hedefleyen Özyeğin Üniversitesi gelişen, büyüyen ve evrilen bu sektörün kalifiye insan kaynağı gereksinimine cevap vermek ve yeni kuşak havacılık uzmanlarını yetiştirmek amacı ile geniş kaynaklarını ve deneyimli kadrolarını görevlendirmiştir. Bu amaçla kurulan Havacılık Yönetimi Programının hızla büyüyüp gelişeceğine ve özellikle Türkiye’deki havacılık sektöründe saygın bir yer edineceğine gönülden inanmaktayım.”

Kenan Bakkaloğlu

Öğretim Görevlisi 

Kenan Bakkaloğlu

“Yaşadığımız çevreler sürekli bir değişim ve dönüşüm halinde. Bu değişimin öncüleri de elbette ki tasarladıkları mekânlarla toplumların daha iyi çevrelerde yaşamalarını mümkün kılabilecek mimarlar olmalı. Daha iyi çevreler yaratmak ise öncelikle eleştirel bir akıl ile güncel mimari sorunların farkında olmayı, teknolojik gelişmeleri takip etmeyi ve kullanmayı, ekolojik duyarlılığı, toplumsal sorumluluğu ve meslek etiğine saygılı olmayı gerektiriyor. Özyeğin Üniversitesi Mimarlık Programı olarak bu genel yeterliliklerin yanı sıra günümüz rekabet ortamında fark yaratacak olan yenilikçi, yaratıcı, araştırmacı ve yaşam boyu öğrenmeye açık mimarları yetiştirmeyi hedefliyoruz. Değişimlere öncülük edebilmek, tasarımlarınızla insanların yaşam kalitesini yükseltecek özgün ve nitelikli mekânlar yaratmak istiyorsanız Özyeğin Üniversitesi Mimarlık Programı sizin için doğru tercih olacaktır.”

Yrd. Doç. Dr. İlker Fatih Özorhon 

Mimari Tasarım Doktorası, İstanbul Teknik Üniversitesi

 

Yrd. Doç. Dr. İlker Fatih Özorhon

“Bilişim teknolojilerini günlük hayatımızın her noktasında kullanıyoruz. Artık banka ATM’lerinin olmadığı veya internetten alışveriş yapamadığımız bir dünya hayal etmek çok zor. Firmalar için de bilişim teknolojileri müşterilerle etkin iletişim kurmaktan, günlük iş süreçlerindeki verimliliği artırmaya, yeni ürün ve servisler geliştirmeye kadar pek çok alanda önemli bir rol oynamakta. İşte bu fırsatlardan yararlanabilmek için şirketler, teknolojiyi takip edip anlayan, şirket içi süreçlere hâkim, çözüm odaklı, analitik düşünme gücü yüksek ve yaratıcı yöneticilere ihtiyaç duyuyorlar. Yönetim Bilişim Sistemleri programımızın amacı bu nitelikte uzmanlar yetiştirmektir. Öğrencilerimizden en büyük beklentimiz ise teknolojiye ilgi duymaları ve teknolojiyi kullanarak hayatımızı iyileştirmekten hoşlanmaları. Burada verdiğimiz kaliteli eğitim ve gelecekteki teknolojik gelişmeler düşünüldüğünde, mezunlarımızı başarılı ve heyecanlı bir kariyer beklediğinden hiç kuşkum yok.”

Doç. Dr. Kutsal Doğan

Karar ve Bilgi Bilimleri Doktorası, University of Florida, 2002

Doç. Dr. Kutsal Doğan

"Türkiye’deki bankacılık ve finans kuruluşları son zamanlarda dünyada yaşanan büyük krizlerden başarıyla çıkmakla kalmayıp aynı zamanda bölge ülkelerinin finansal yapılanmalarında çok önemli roller oynamaya başladı. Bölgenin ve dünyanın bankacılık ve finans merkezlerinden biri olmayı hedefl eyen Türkiye’nin bu alanda yetişmiş ve uzmanlaşmış insan kaynağına olan ihtiyacı da gittikçe artmaktadır. Finans profesyonelleri ile yakın bağları ve zengin program içeriği ile Bankacılık ve Finans Programı, Türkiye ve bölgesinin hızla büyü- yen ve derinleşen finans sektörünün ihtiyaç duyduğu, müşteri odaklı, fonksiyonel düşünce yapısına sahip, takım çalışmasını benimsemiş, rekabetçi ve girişimci finans uzmanları yetiştirmeyi hedefl er. Bankacılık ve Finans Programı’ndan mezun olan öğrenciler finansal analist, yatırım bankacısı, finans danışmanı, kurumsal finans uzmanı ve portföy yöneticisi sıfatlarıyla finansal kuruluşlarda ve bankalarda çalışabilirler."

Doç. Dr. Mustafa Onur Çağlayan

Finans Doktorası, Graduate Center, The City University of New York, 2001 

Doç. Dr. Mustafa Onur Çağlayan

“Bireyler, şirketler ve uluslararası rekabetin artarak devam ettiği küreselleşme sürecinde ekonomik dengeleri analiz ederek strateji oluşturmak günümüz iş dünyasında başarılı olmanın en temel koşuludur. Farklı piyasa yapılarının analizinden uluslararası ticaret koşullarına, Merkez Bankası kararlarından ekonomik değişkenleri tahmin etme yöntemlerine kadar geniş bir spektrumda yer alan konular ekonomi biliminin temel faaliyet alanlarını oluşturmaktadır. Bu zengin çerçeveyi dört sene boyunca analiz etme imkânına sahip olacak ekonomi bölümü öğrencileri, iş dünyasının ve kamunun ihtiyaçlarını karşılayacak bilgi ve becerileri kazanacaklardır.”

Yrd. Doç. Dr. Başak Altan

Ekonomi Doktorası,

The University of North Carolina,

Chapel Hill, 2010 

Yrd. Doç. Dr. Başak Altan

Öğrencilerimiz ve Mezunlarımız

“Dopdolu geçen üç yıl sonrası başarıyla dördüncü sınıfa geçtim ve arkama dönüp baktığımda gurur verici başarılar görüyorum. Yüksekokulumuz ilke sözü de olan tutku, ilerleme ve profesyonellik tam da geçirdiğim bu eğitim hayatını anlatan üç kelime. Sektörle iç içe bir üniversite olması ve bizlere sunduğu inanılmaz fırsatlar, daha mezun olmadan dahi bizlere birçok iş olanağını sunuyor. Eğitimimiz sırasında yaptığımız stajlar bizleri sektörle tanıştırmak ve deneyim kazandırmak için mükemmel bir fırsat, şu ana kadar yaptığım iki staj ki bunlardan biri gönüllü staj idi, üniversitede aldığımız teorik bilgileri sektörde nasıl deneyime çevirebileceğimizi gösterdi.

Ve yine sektörle iç içe olma özelliği sayesinde, sektörden birçok başarılı yöneticilerle bir araya gelme hatta onları bizzat davet etme şansı buldum birçok kez, bu yıl gururla başkanlığını üstlendiğim yüksekokul bünyesinde bulunan ve Otel Yöneticiliği öğrencisi bizlerin yürüttüğü Uluslararası Otelcilik ve Turizm Kulübü bizlere sosyal ve sektörle yakınlaşma anlamında birçok avantaj sağladı.

Özellikle alanında türünün tek örneği olan Otel Yöneticiliği Bölümü sektördeki başarılı markalarla yaptığı iş birliği protokolleri sayesinde bize mükemmel staj ve iş fırsatları sağlıyor. Bu sektörel avantajın yanın sıra ders programındaki pazarlama, finans ve işletme gibi yöneticilik dersleri ile tam donanımlı bir akademik eğitimin de mezuniyet sonrası bizleri kariyer basamaklarında hızlıca yükseltmek için bize rehber olacağına eminim. Bir kez daha seçim hakkım olsa hiç düşünmeden Özyeğin diyebilirim.“

Umut Kalkan,

Özyeğin Üniversitesi, Otel Yöneticiliği Bölümü 4. Sınıf öğrencisi

ÖzÜ HOT Club Öğrenci Kulübü Başkanı 

Umut Kalkan

“Özyeğin Üniversitesi, Otel Yöneticiliği Bölümünün ilk mezunlarından olarak, gerçek dünyanın sadece kitaplardan öğrenilemeyeceği ifadesine katılıyorum. Özyeğin Üniversitesi, Otel Yöneticiliği Bölümünden mezun olmaktan dolayı gururluyum. Eğitimim süresince yapmış olduğum ulusal ve uluslararası stajlar, eşsiz imkanlara sahip “Mükemmellik Merkezi” nde yaptığımız uygulamalı dersler, uluslararası bir öğrenci ortamı, sektör ile yakın iş birliği içinde olan akademik kadro ve eğitmenlerin sürekli destekleri benim profesyonel hayatta başarılı olmamın temel sebepleri olmuştur. Bu bağlamda hocalarımın benim Fairmont The Palm Dubai, BAE’inde iş bulmam için yönlendirmelerine ve vermiş oldukları desteklerine teşekkür ediyorum. Özyeğin Üniversitesi, Otel Yöneticiliği Bölümünde okumuş olmaktan dolayı çok mutluyum. Gelecek beş-altı yıl içinde eğitimimin bir karşılığı olarak ve edineceğim tecrübeler sayesinde kendi bölümümün yöneticisi olabileceğime inanıyorum. Eğer başarılı bir otel yöneticisi olmayı öngörüyorsanız sizin için, Özyeğin Üniversitesi, Otel Yöneticiliği Bölümünün en doğru yer olduğunu belirtmek isterim”

Umut Aktu,

Otel Yöneticiliği Bölümü 2014 Mezunu

Ön Büro ve Misafir İlişkileri Fairmont The Palm, Dubai, BAE 

Umut Aktu

“Belki 4-5 yıl okuyacağız ama 40 sene okuduğumuz mesleği icra edeceğiz. İşte ben tam da bu nedenle 2 senemi verdiğim Türkiye’nin önde gelen bir inşaat mühendisliği bölümünü yarıda bırakarak çocukluğumdan beri benimsediğim meslek olan pilotluk eğitimi veren bir Yüksek Öğretim Kurumu’na geçmeye karar verdim. Araştırmalarım ve havacılık dünyasından tanıdığım büyüklerimden aldığım bilgiler sonucunda önümüzdeki dönemlerde adından sıkça söz ettirecek olan tecrübeli bir eğitim kadrosuna sahip Özyeğin Üniversitesi Pilot Eğitimi Bölümü’nü tercih ettim. Aynı zamanda Ulusal Tübitak proje yarışmalarında aldığım derece sonucu burs da kazandım. Bölümümün ve hocalarımın hedefl erinin bizi sadece pilot olarak yetiştirmek değil aynı zamanda genel kültürü yüksek, toplum içerisinde fark edilir birer birey olarak yetiştirmek olduğunu edindiğim tecrübelerle gördüm. Örnek vermek gerekirse her hafta düzenli olarak belirli bir gün hocalarımızla sıcak bir sohbet havasında geçen, sorunlarımızı paylaştığımız hayata ve gündeme dair konuştuğumuz aynı zamanda hocalarımızın bizlerle uçuş tecrübelerini paylaştığı toplantılar yapmaktayız. Tüm bunların dışında ÖzÜ ‘nün öğrencilerine sağladığı girişimcilik imkânları çok fazla. Örneğin ben okulumuzda özel olarak düzenlenen KOSGEB seminerlerine katılarak bir sertifi ka ve karşılıksız hibe desteğine sahip oldum. Okulda eğitimimi sürdürürken aynı zamanda iş hayatına girme fırsatım oldu ve bunu en kısa zamanda gerçekleştirmeyi planlıyorum. Bölümümün ilk mezunlarından biri olacağım. Bu büyük bir ayrıcalık benim için. Aynı zamanda büyük de bir sorumluluk. Bölümümü temsil eden ilk öğrencilerden biri konumundayım. Bu durum çok gurur verici.”

Berk Eker

Pilot Eğitimi Lisans Programı 4. Sınıf Öğrencisi 

Berk Eker

“ÖzÜ Elektrik Elektronik Mühendisiği Bölümü, gerek hocalarıyla, gerek sağladığı eğitimle uluslararası standartlarda. Dersler haricinde, mühendislikle ilgili bir çok aktif teknoloji klübü de bulunmakta. Kendini geliştirmek, proje yapmak isteyen her öğrenci hem idari hem akademik kadrodan istediği gibi destek alabiliyor. Şu anda uluslararası bir telekomünikasyon firması olan NOKIA da çalışıyorum. ÖzÜ’de aldığım dersler, laboratuvarlar, katıldığım klüp etkinlikleri ve öğrenci iken katıldığım uluslararası yarışmalarda edindiğim tecrübenin, iş hayatıma çok olumlu katkısı olduğunu memnuniyetle söyleyebilirim.”

Cihangir Sinan Koca

Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü 2014 Mezunu

NOKIA da  Sistem Entegrasyon Mühendisi

Cihangir Sinan Koca

“ÖzÜ’de derslerle birlikte yapılan laboratuvar çalışmaları edindiğimiz teorik bilginin pratik uygulamalarını tecrübe etmemize olanak sundu. Özellikle 3. ve 4. sınıflarda Haberleşme Laboratuarlarında yazılım tabanlı radyo düğümleri ile gerçekleştirdiğimiz ses ve görüntü aktarımı ile ilgili deneyler haberleşme alanına büyük bir ilgi duymamı sağladı. AirTies ve Hittite Microwave şirketlerinde yaptığım stajlar ile ÖzÜ’de edindiğim bilgi ve becerilerin piyasadaki beklentiler ile ne kadar paralel olduğunu bir kez daha farkettim. Bitirme projem olarak Prof. Dr. Murat Uysal danışmanlığında LiFİ olarak da bilinen “Görünür Işıkla Haberleşme” alanında çalışıyorum. Bu çalışmada, günlük hayatımızda aydınlatma amaçlı kullandığımız LED ışıklarını kullanarak akıllı telefonlara bilgi transferi yapan yenilikçi bir teknoloji geliştiriyoruz. Yaptığımız çalışmaların bir kısmını Panasonic, Intel, Casio, Toshiba gibi şirketlerin öncülüğünü yaptığı uluslararası LiFi standartı IEEE 802.15.7’ye sunmayı planlıyoruz. ÖzÜ’de edindiğim bilgi ve becerilerin tercih edeceğim her alanda bana başarılı olma şansı tanıdığını düşünmekle beraber bilimsel araştırmaya duyduğum ilgi sebebiyle mezun olduktan sonra ÖzÜ’de Yüksek Lisans yapmaya karar verdim. Burada araştırmaya verilen değer, sunulan laboratuvar imkânları ve hocalarımızın bilgisi, uzmanlığı ve rehberliği sayesinde planladığım akademik kariyerime iyi bir başlangıç yapacağıma ve sonrasında Amerika’nın seçkin üniversitelerinden birinde doktora yapma şansı kazanacağıma inanıyorum.”

Anıl YILMAZ

Elektrik Elektronik Mühendisliği  Lisans Programı mezun

Elektrik Elektronik Mühendisliği  Yüksek Lisans  Programı öğrencisi

Anıl Yılmaz

"Gerek yurt dışına açılan şirketlerimiz, gerekse Türkiye’de faaliyet gösteren yabancı şirketler hem küreselleşmenin getirdiği fırsatlardan faydalanabilecek, hem de bahsedilen farklılıkları yönetebilecek nitelikli işgücüne ihtiyaç duymaktadırlar. Özyeğin Üniversitesi Uluslararası İşletme ve Ticaret Programı öğrencilerimizin küreselleşmenin işte bu iki yüzünü birden iyi yönetmeyi öğretmek üzere tasarlanmıştır. Program öğrencilerine küresel bir vizyon ve yönetim mantığı edindirmenin yanı sıra farklılıklara da dikkat çekmekte ve bu farklılıkları yönetme yetkinlikleri de edindirmeye çalışmaktadır. Uluslararası İşletme ve Ticaret programı ayrıca konuk konuşmacı, sektörel çözüm dersleri, saha projesi gibi ders ve ders dışı uygulamaları ile öğrencilerini iş dünyası ve pratiği ile de buluşturmaktadır."

Yrd. Doç. Dr. Erik den Hartigh

İşletme Ekonomisi Doktorası,

Erasmus University, Rotterdam 

Yrd. Doç. Dr. Erik den Hartigh

Özyeğin Üniversitesi

Özyeğin Üniversitesi yaşamla iç içe, yaratıcı, yenilikçi ve girişimci bir öğrenme merkezi olarak topluma hizmet etme hedefiyle kurulmuş 3.Nesil üniversitedir.

 

Akademik Website
ozyegin.edu.tr

 

Bize Ulaşın

Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mah. Orman Sok. 34794 Çekmeköy - İSTANBUL
FAX: +90 (216) 564 99 99