Kampüse Ulaşım

Adres: Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü
Nişantepe Mah. Orman Sok. 34794 Çekmeköy - İSTANBUL
Telefon: +90 (216) 564 90 00
Fax:       +90 (216) 564 99 99

       

Araç ile Çekmeköy Kampüsü’ne Ulaşım:

D100 – Edirne/Topkapı – 1. Köprü İstikametinden Gelinirse: Köprüden çıktıktan 2 km sonra Ümraniye - Şile sapağından sapınız. Hiçbir yöne sapmadan Şile tabelasını yaklaşık 23 km takip ettikten sonra Taşdelen Mevki’nde, yolun solunda Ford Bayi ve biraz ilerisinde sağınızda Shell benzin istasyonunu göreceksiniz. Özyeğin Üniversitesi Kampüsü, Ford’u 5 km geçtikten sonra sol tarafta yer alıyor. Kampüsü 2 km geçerek ilerideki Paşaköy sapağından hemen sonra adadan (Ömerli Göbeği) sola dönerek, Alemdağ Emlak Konutlarını solunuzda bırakacak şekilde Nişantepe yönüne doğru ilerlemenizi, Nişantepe otobüs durağını geçtikten sonra Özyeğin Üniversitesi yönlendirme tabelalarını takip ederek, Nişantepe 1 otobüs durağının önünden sola, Büyük Özyeğin Üniversitesi Tabelasını takip ederek,  Orman  Sokak içine giriniz, yaklaşık 500 m sonra, Aras kargoyu geçince sağa dönerek ormana paralel devam  ediniz, 800 m sonra kampüse gelmiş olacaksınız.

TEM – Edirne – 2. Köprü İstikametinden Gelinirse: Köprüden çıktıktan sonra Ümraniye – Şile sapağına kadar devam ediniz. Ümraniye – Şile sapağından saptıktan yaklaşık 15 km sonra Taşdelen Mevki’nde, yolun solunda Ford Bayi göreceksiniz. Özyeğin Üniversitesi Kampüsü, Ford’u 5 km geçtikten sonra sol tarafta yer alıyor. Kampüsü 2 km geçerek ilerideki Paşaköy sapağından hemen sonra adadan (Ömerli Göbeği) sola dönerek, Alemdağ Emlak Konutlarını solunuzda bırakacak şekilde Nişantepe yönüne doğru ilerlemenizi, Nişantepe otobüs durağını geçtikten sonra Özyeğin Üniversitesi yönlendirme tabelalarını takip ederek, Nişantepe 1 otobüs durağının önünden sola, Büyük Özyeğin Üniversitesi Tabelasını takip ederek,  Orman  Sokak içine giriniz, yaklaşık 500 m sonra, Aras kargoyu geçince sağa dönerek ormana paralel devam  ediniz, 800 m sonra kampüse gelmiş olacaksınız.

TEM – Ankara İstikametinden Gelinirse: Gişelerden çıktıktan sonra Fatih Sultan Mehmet Köprüsü tabelasından sapınız. Şile – Ümraniye çıkışına kadar yolu takip ediniz. Şile – Ümraniye sapağından saptıktan yaklaşık 15 km sonra Taşdelen Mevki’nde, yolun solunda Ford Bayi göreceksiniz. Özyeğin Üniversitesi Kampüsü, Ford’u 5 km geçtikten sonra sol tarafta yer alıyor. Kampüsü 2 km geçerek ilerideki Paşaköy sapağından hemen sonra adadan (Ömerli Göbeği) sola dönerek, Alemdağ Emlak Konutlarını solunuzda bırakacak şekilde Nişantepe yönüne doğru ilerlemenizi, Nişantepe otobüs durağını geçtikten sonra Özyeğin Üniversitesi yönlendirme tabelalarını takip ederek, Nişantepe 1 otobüs durağının önünden sola, Büyük Özyeğin Üniversitesi Tabelasını takip ederek,  Orman  Sokak içine giriniz, yaklaşık 500 m sonra, Aras kargoyu geçince sağa dönerek ormana paralel devam  ediniz, 800 m sonra kampüse gelmiş olacaksınız.

 

IETT Hatları ile Kampüse Ulaşım:

Hat Numarası Güzergah Nasıl Ulaşılır?
14 AK Kadıköy-Ziverbey-Alemdağ Nişantepe 1, Nişantepe 2, Nişantepe 3, Alemdağ  duraklarında inilir, Özü Nişantepe Ringi aracına binilerek kampüse ulaşılır.
522 N Nişantepe -4.Levent Metro İlk-son hareket noktası Özyeğin Üniversitesi  ( Spor Merkezi arkasındaki durak) durağıdır.
522 Alemdağ-Çıksalın Nişantepe 1, Nişantepe 2, Nişantepe 3, Alemdağ  duraklarında inilir, Özü Nişantepe Ringi aracına binilerek kampüse ulaşılır.
11A Üsküdar-Alemdağ Nişantepe 1, Nişantepe 2, Nişantepe 3, Alemdar  duraklarında inilir, Özü Nişantepe Ringi aracına binilerek kampüse ulaşılır
14A Kadıköy-Alemdağ Nişantepe 1, Nişantepe 2, Nişantepe 3, Alemdar  duraklarında inilir, Özü Nişantepe Ringi aracına binilerek kampüse ulaşılır
  • İETT  11A Üsküdar-Alemdağ ve 14A Kadıköy-Alemdağ  hatlarının bazı seferleri Üniversitemiz Spor Merkezi yanındaki Özyeğin Üniversitesi durağına uğramakta olup, bu hatların diğer seferleri Ring servisimiz  güzergahındaki Nişantepe Otobüs durağında son bulmaktadır.
  • 522 Alemdağ-Çıksalın ve 14AK Kadıköy-Ziverbey-Alemdağ hatları yine Ring servisimiz  güzergahındaki Nişantepe durağından hareket etmektedir.
  • 522N Nişantepe-4.Levent Metro otobüs hattının tüm seferleri Özyeğin Üniversitesi durağından  hareket etmektedir.
  • İlgili hatların sefer saatleri ve güzergah bilgisine www.iett.gov.tr  adresinden ulaşabilirsiniz.

Özyeğin Üniversitesi

Özyeğin Üniversitesi yaşamla iç içe, yaratıcı, yenilikçi ve girişimci bir öğrenme merkezi olarak topluma hizmet etme hedefiyle kurulmuş 3.Nesil üniversitedir.

 

Akademik Website
ozyegin.edu.tr

 

Bize Ulaşın

Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mah. Orman Sok. 34794 Çekmeköy - İSTANBUL
FAX: +90 (216) 564 99 99