TÜMA 2018’de Üniversitemize Birincilik, Rektörümüz Prof. Gençtürk’e Altın Ödül

General Electric İnovasyon Merkezi ÖzÜ - X binamızda açıldı

Özyeğin Üniversitesi Kuruluş Öyküsü

Özyeğin Üniversitesi’nin kuruluş çalışmalarına Hüsnü M. Özyeğin Vakfı tarafından 2005 sonbaharında başlandı. Kuruluş çalışmalarında iş dünyası, öğretim üyeleri, üniversite ve lise öğrencilerinden oluşan 500'ü aşkın kişiyi kapsayan araştırmaların yanı sıra "Türkiye ve Dünyada Gelişen Sektörler ve Meslekler Araştırması" yapıldı. Bu araştırmaların sonuçlarından yola çıkılarak ARAMA Katılımlı Yönetim Danışmanlığı tarafından yürütülen tasarım çalışmaları ile üniversitenin temel değerleri ve vizyonu tüm paydaşlarla birlikte tartışıldı. İş dünyasından yöneticiler, öğretim üyeleri, üniversite öğrencileri ve yeni mezunların katıldığı çeşitli çalıştaylarda 300'ü aşkın kişi ile birlikte Özyeğin Üniversitesi vizyonu oluşturuldu.

Belirlenen vizyon çerçevesinde çağdaş eğitim sistemi, yaşamla iç içe yenilikçi yapısı, sektörlerle iç içe eğitim yaklaşımı ve buna uygun oluşturduğu programlar ile özgün ve toplumsal gelişime katkı sağlayan bir üniversite olma hedefiyle, resmi olarak 18 Mayıs 2007’de kuruldu.

Daha Fazla

Sayılarla Özyeğin Üniversitesi

Fakülte: 6
Enstitü: 3
Yüksekokul: 2
Lisans Programı: 23
Yüksek Lisans Progamı: 24
Doktora Programı: 7
Yan Dal Programı: 24

Kampüs Olanakları

Yurtlar

Çekmeköy Kampüsü’nde bulunan 2626 kişilik yurt binası, her türlü ihtiyaç ve detay düşünülerek yapılmış tasarımları ve konaklama seçenekleriyle öğrencilerin kendilerini evlerinde hissedecekleri şekilde hizmet veriyor.


Daha Fazla

Ulaşım

Çekmeköy Kampüsüne Özyeğin Üniversitesi’nin organize ettiği öğrenci servisleri veya belediye otobüsleri ile farklı saatlerde ulaşım sağlanmaktadır.


Daha Fazla

Spor

Üniversitemizde Beden Eğitimi ve Spor Faaliyetleri ; öğrencilerimizin yoğun öğretim süreci içerisinde, fiziksel ve sosyal gelişimlerini tamamlayıcı önemli bir değer olarak görülür, akademik öğretim, ve sosyal etkinliklerle bütünlük içerisinde sürdürülür.


Daha Fazla

Tanıtım Filmi

 

Bir araştırma üniversitesi olan Özyeğin Üniversitesi, öğrencilerine açtığı yeni ufuklar ve sunduğu olanaklarla kendi yetkinliklerini keşfetmelerini sağlıyor. Mezunlarının farklılaşarak bir adım önde olmaları hedefiyle katma değer yaratan, yenilikçi bir eğitim modeli uyguluyor. Öğrencilerinin iş dünyası için donanımlı hale gelmeleri, birkaç dil bilmeleri, sosyal aktivitelerle yeni yetkinlikler edinmeleri, kendilerini geliştirmeleri, mezun olmadan önce değişim programları ya da staj olanaklarıyla yurt dışına çıkarak global bir vizyon edinmeleri ve topluma fayda yaratan bireyler olmaları, Özyeğin Üniversitesi’nin başlıca amacını oluşturuyor.

Daha Fazla

Mezunlarımız ÖzÜ'yü Anlatıyor