Chefs of The Future Yarışmasında En İyi Başlangıç ve Birincilik ödülü

Ev Dışı Tüketim Ürünleri ve Tedarikçileri etkinliği kapsamında gerçekleştirilen “Chefs of the Future” yarışmasında Özyeğin Üniversitesi öğrencileri iki önemli ödüle birden layık görüldü. 23 Eylül 2017 tarihinde altı üniversitenin yarıştığı, jüri başkanlığını üstlenen Rudolf Van Nunen’in yanı sıra sektörün önde gelen şeflerinin jüri ve moderatör olduğu yarışmada, Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun Gastronomi ve Mutfak Sanatları Lisans Programı öğrencileri; Keri Erikman (4. Sınıf), Korhan Kızıltan (3. Sınıf), Ari Konfino (3. Sınıf), Berk Onuk (3. Sınıf) ve Zeynep Özgüler (2. Sınıf) “Baharat” temalı yarışta “En iyi Başlangıç” ve “Birincilik” ödüllerinin sahibi oldu.

Kızılay’dan üniversitemize anlamlı ödül

Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Merkezi Psikoloji Yüksek Lisans Programlarımızdan Çift ve Aile Terapisi alt dalı bünyesinde Şubat 2017’den beri hizmet vermekte olan eğitim, uygulama ve araştırma merkezi ÖzÜÇAM, çalışmalarını Yurt 6 kompleksinde sürdürecek.

Özü ÇAM

Özyeğin Üniversitesi Çift ve Aile Merkezi Psikoloji Yüksek Lisans Programlarımızdan Çift ve Aile Terapisi alt dalı bünyesinde Şubat 2017’den beri hizmet vermekte olan eğitim, uygulama ve araştırma merkezi ÖzÜÇAM, çalışmalarını Yurt 6 kompleksinde sürdürecek.

Yurt 6 kompleksi hizmete girdi

2017-2018 Akademik yılı başında hizmete giren Yurt 6 komleksi dört adet yurt binası, misafirhane ve lojmanın yanı sıra Çift ve Aile Terapisi Merkezi (ÖzÜ ÇAM)’ı da kapsayan ayrı bir bina olmak üzere, toplam beş binadan oluşuyor. Yeni öğrenci yurdu ile üniversitemiz 2600 kapasite ile öğrencilerimizin konaklama ihtiyaçlarının tamamını karşılayabilecek imkanı sunuyor.

Yurt 6

Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli NIINISTÖ’dan iki anlamlı ödül

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Alpay Er, tasarım alanında Finlandiya ve Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin geliştirilmesi ve iş birliğine değerli katkılarından dolayı Finlandiya Cumhurbaşkanı tarafından “Suomen Leijonan I luokan ritarimerkki” (Knight, First Class, of the Order of the Lion of Finland) Şövalye Nişanı ile taltif edildi.Sosyal Etkinlikler Koordinatörümüz Ülkü Gürsoy ise eğitim, çevre ve barış projeleri ile iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine yaptığı katkılar ve Finlandiya merkezli ENO Çevre Projesindeki üstün başarı ve hizmetlerinden dolayı yine Finlandiya Cumhurbaşkanı tarafından, “Suomen Vatkoisen Ruusun Ansioristi” (Cross of Merit of the Order of the White Rose of Finland) Devlet Nişanı ile ödüllendirildi. Prof. Dr.

OpenFab İstanbul, European Creative Hubs Network’e dahil oldu

ÖzÜ Girişimcilik Merkezi bünyesinde, yeni inovasyon merkezinde faaliyet gösteren OpenFab Istanbul, European Creative Hubs Network’e (ECHN) katıldı. Bu sayede Openfab topluluğundaki paydaşların, Avrupa’nın diğer yaratıcı sektör temsilcileriyle iş birliğinin önü açılmış oldu. European Creative Hubs Network, yaratıcı endüstrilerde faaliyet gösteren toplulukları Avrupa çapında bir araya getirerek ortak etkinlik, iş birliği ve proje fırsatları yaratmayı hedefliyor. OpenFab İstanbul’un bu networke dahil olmasıyla peer-2- peer değişim programlarına benzer bir uygulama ile Avrupa’dan sanatçıların, tasarımcıların ve makerların OpenFab’i kullanmalarına olanak sağlanacak.

 

IEEExtreme yarışında öğrencilerimiz gurur verici bir sonuca imza attı

Bilgisayar Mühendisliği Lisans Programı öğrencilerimiz Emir Arditi, Arjen Kılıç ve Cihan Eran, hocalarımızın danışmanlığında hazırlandıkları IEEExtreme Programlama Yarışmasında Türkiye’de altıncı sırada yer alarak önemli bir başarı kazandı. Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü’nün (IEEEInstitute of Electrical and Electronics Engineers) düzenlediği IEEEXtreme yarışmasına dünyadan toplam 3 bin 350, Türkiye’den ise 69 takım katıldı.

 

ML-SPA öğrencilerimiz Concedecine Yarışmasında birinci oldu

ML-SPA öğrencilerimiz Bilge Kasapoğlu, Fatma Ekin Girgin, Handenur Karahüseyin, Nasiba Mangliyeva ve Açelya Kurtay, Concedecine’nin düzenlediği kısa İspanyolca video yarışmasında birinci olarak Santiago de Compostela Üniversitesi’nde bir haftalık yoğun dil kursu ödülü kazandı.

TTO Direktörümüz Nilay Papila NCURA Global Fellowship’a Türkiye’den kabul edilen ilk isim oldu

Özyeğin Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (ÖzÜ TTO) Direktörümüz Nilay Papila, National Council of University of Research Administration (NCURA) Global Fellowship’a kabul edildi. Eğitim ve mesleki gelişim programlarının yanı sıra bilgi ve deneyim paylaşımı ile üyelerinin araştırma ve yönetim alanında ilerlemelerine yardımcı olmak amacıyla kurulan NCURA, her yıl sadece bir Global Fellow seçiyor. Nilay Papila, bugüne kadar NCURA’ya Türkiye’den kabul edilen ilk isim olarak, alanında oldukça prestijli bu ödül kapsamında Stanford Üniversitesi’ne davet edildi.

 

Sayfalar