ÖzÜ'de Yaşam

Öğrenci Kulüpleri

Öğrencilerimizin toplumsal, kültürel, sanatsal ve kişisel gelişimlerine yardımcı olan, tamamı öğrencilerimizin girişimleri ile kurulan ve faaliyetleri öğrenciler tarafından yürütülen kulüplerimiz, akademik ve idari kadromuzun danışmanlığı ile çalışmalarını sürdürür. Öğrencilerimiz kulüpler bünyesinde düzenledikleri etkinliklerde organizasyon becerilerini, iletişim ve takım çalışması yetkinliklerini geliştirir, proje yönetiminin her safhasını deneyerek öğrenir ve iletişim ağlarını geliştirme fırsatına sahip olurlar. Kulüp sayılarımızın artışına paralel olarak, hemen her alanda düzenlediğimiz etkinliklerin sayıları da her geçen yıl artış göstermektedir.

Devamı

Spor Merkezi

Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü’ndeki 13.000 m2 ’lik kapalı alana kurulu olan Modern Spor Merkezi’nde; 1.500 izleyici kapasiteli, çok amaçlı bir kapalı spor salonu (Voleybol, Basketbol,Tenis, Badminton), 5 kulvarlı yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, 1 adet Squash Salonu, Bilardo Salonu, Satranç Salonu,Fitness Salonu, Dans, Spining, Pilates dersleri için 4 adet Stüdyo, Masa Tenisi alanı, 1 adet Açık Tenis Kortu, 2 adet Açık Basketbol/ Voleybol sahası, 1 adet büyük Yapay Çim Futbol Sahası yer almaktadır.

Devamı

Öğrenci Yurtları

Çekmeköy Kampüsü’nde bulunan 2626 kişilik yurt binası, her türlü ihtiyaç ve detay düşünülerek yapılmış tasarımları ve konaklama seçenekleriyle öğrencilerin kendilerini evlerinde hissedecekleri şekilde hizmet veriyor. Yurt binalarında, bir kişiden dört kişilik kapasiteye kadar değişen, içinde buzdolabı bulunan banyolu ve banyosuz odalar; kız ve erkek öğrencilerin ortak kullanım alanında ücretsiz çamaşırhane, grup etüt salonları, dinlenme ve misafir kabul salonu, sinema salonu, TV salonu, kafeterya, market, yiyecek-içecek işletmeleri, revir ve ATM’ler bulunuyor. 

Devamı

Sektörel Eğitim ve Profesyonel Gelişim

2008 yılında ilk öğrencilerini alan Özyeğin Üniversitesi, kuruluşundan bugüne dek benimsediği misyon ve vizyon ışığında paydaşlarının yaşamlarını dönüştüren, maddi olarak erişilebilir, girişimci bir araştırma üniversitesi olmayı hedeflemiştir. Bu hedef doğrultusunda hayata geçirilen yenilikçi Sektörel Eğitim Programı’mız (SE Programı), öğrencilerimizin istidam edilebilirlik değerlerini artırarak eğitim deneyimlerinde dönüşüm yaratmak üzere kurgulanmıştır.

Devamı

Değişim Programları

Uluslararasılaşmanın, eğitim ve araştırma kalitesini artırdığına inanıyoruz ve bu doğrultuda yaratıcılığı, öğrenmeyi ve keşfetmeyi destekleyip kültürlerarası alışveriş için çok sayıda fırsat sunan bir ortam yaratmak istiyoruz.

Devamı