ÖzÜ'de Yaşam

Neden Özyeğin Üniversitesi?

Özyeğin Üniversitesi, girişimci bir araştırma üniversitesi olarak dünyanın problemlerine çözüm sunarken, dönüştürücü öğrenci deneyimi ile akademik, sosyal ve kültürel gelişim desteği sağlıyor. Yeni ufuklar açan, sunduğu olanaklarla öğrencilerinin yetkinliklerini keşfetmesini sağlayan kapsamlı eğitim yaklaşımı ile mezunlarının iş dünyası için donanımlı hale gelmelerini, birkaç dil bilmelerini, sosyal aktivitelerle yeni yetkinlikler edinerek kendilerini geliştirmelerini, mezun olmadan önce değişim programları ya da staj olanaklarıyla yurt dışına çıkarak global bir vizyon edinmelerini hedefliyor. Özyeğin Üniversitesi öğrencileri bulundukları ortamda fark yaratan bireyler olarak mezun oluyor.

  2019-2020 Genel Broşür

Öğrenci Yurtları

Özyeğin Üniversitesi tüm öğrencilerine konforlu ve güvenli yurt imkanı sağlıyor. Çekmeköy Kampüsü’nde, her türlü ihtiyaç ve detay düşünülerek tasarlanmış toplam 2.449 kişi kapasiteli yurt kompleksinde 6 adet yurt binası bulunuyor.

Yurtlarda kablosuz internet, kamera sistemi, merkezi ısıtma, ücretsiz çamaşırhane ve kesintisiz sıcak su imkanının yanı sıra öğrencilerin ortak kullanımına açık mutfak, dinlenme odaları, misafir odaları ve televizyon salonları bulunuyor. Güvenlik, revir ve ambulans, kampüste 24 saat kesintisiz hizmet veriyor.

Özyeğin Üniversitesi’nin kampüs içi konforlu yurtlarında öğrenciler aradıkları sıcaklığı buluyor, kendilerini evinde hissediyor.

  2019-2020 Öğrenci Yurtları Broşürü

Spor Merkezi

Özyeğin Üniversitesi Kampüsü’nde yılın 365 günü hizmet veren 15.000m2’lik alana kurulu modern Spor Merkezi bulunuyor.

Spor tesislerinde takımlar arası karşılaşma ve antrenmanların yanı sıra, tüm öğrencilerin katılımına açık olarak yıl boyu süren çeşitli organizasyon ve etkinlikler düzenlenir.

Yıl içerisinde öğrencilere Kredili Spor Dersleri aracılığı ile öğretim verilirken; Yelken, Binicilik, Tenis, Yüzme, Eskrim, Temel Fitness, Bilardo, Satranç, Can Kurtaranlık gibi branşlarda da özel kurs ve eğitimler düzenlenir.

Yüksek standartlardaki spor tesislerimiz; uluslararası yarışmalara, milli takım faaliyetlerimize ve benzer özellikteki birçok turnuva ve organizasyona da ev sahipliği yapmaktadır.

  2019-2020 Spor Merkezi Broşürü

Kampüse Ulaşım

Çekmeköy Kampüsü'ne Shuttle ve Ring Servisleri ile Ulaşım

Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsüne birçok noktadan ve Çekmeköy Kampüsten aynı noktalara shuttle hizmeti bulunmaktadır. Bu hizmet, Üniversitenin anlaşmalı servis firması tarafından öğrencilerin talepleri doğrultusunda belirlenmektedir. Güncel shuttle ve ring saatlerine üniversitemiz web sitesinde https://www.ozyegin.edu.tr/tr/iletisim linkinden veya İletişim sayfasına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  2019-2020 Kampüse Ulaşım Broşürü

Sektörel Eğitim ve Profesyonel Gelişim

2008 yılında ilk öğrencilerini alan Özyeğin Üniversitesi, kuruluşundan bugüne dek benimsediği misyon ve vizyon ışığında paydaşlarının yaşamlarını dönüştüren, maddi olarak erişilebilir, girişimci bir araştırma üniversitesi olmayı hedeflemiştir. Bu hedef doğrultusunda hayata geçirilen yenilikçi Sektörel Eğitim Programı’mız (SE Programı), öğrencilerimizin istidam edilebilirlik değerlerini artırarak eğitim deneyimlerinde dönüşüm yaratmak üzere kurgulanmıştır.

Daha Fazla