Öğrencilerimizin toplumsal, kültürel, sanatsal ve kişisel gelişimlerine yardımcı olan, tamamı öğrencilerimizin girişimleri ile kurulan ve faaliyetleri öğrenciler tarafından yürütülen kulüplerimiz, akademik ve idari kadromuzun danışmanlığı ile çalışmalarını sürdürür. Öğrencilerimiz kulüpler bünyesinde düzenledikleri etkinliklerde organizasyon becerilerini, iletişim ve takım çalışması yetkinliklerini geliştirir, proje yönetiminin her safhasını deneyerek öğrenir ve iletişim ağlarını geliştirme fırsatına sahip olurlar.
 
2016-2017 Akademik Yılı itibariyle, Özyeğin Üniversitesi’nde 47 kulüp aktif olarak çalışmaktadır.
 
 
Atatürkçü Düşünce ve Liderlik Kulübü
Atatürkçü Düşünce ve Liderlik Kulübü, Özyeğin Üniversitesi öğrencilerine, Atatürkçü Düşünceyi, akıl ve bilime dayalı ilkelerini ve bütün dünyanın kabul ettiği liderlik vasıflarını anlatmak amacıyla kurulan bir öğrenci kulübüdür. “Gençlikle iftihar ediyorum ve gençliğe güveniyorum.” Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
 
Kulüp İletişim: clubs.atal@ozu.edu.tr
 
Binicilik Kulübü
Binicilik Kulübüm son yılların popüler spor dallarından biri ve aynı zamanda ata sporumuz olan biniciliği, üniversitemiz öğrencilerine tanıtmak, sevdirmek ve lisanslı biniciler yetiştirmek için kurulmuştur. Amacımız binicilik dalında çeşitli müsabaka ve organizasyonlara katılmak, Binicilik Kulübü olan yurt içi ve yurt dışı üniversiteler ile koordineli çalışmalar yürüterek etkinlikler düzenlemektir.
 
Kulüp İletişim: clubs.horseriding@ozu.edu.tr
 
Bisiklet Kulübü
Bisiklet Kulübü bisikleti, doğayı, gezmeyi, macerayı ve eğlenmeyi sevenlerin bir araya gelmeleriyle oluşan bir öğrenci kulübüdür ve kurulduğu günden beri her ay İstanbul içi ve dışı günübirlik geziler ve konaklamalı kamplar düzenlenmektedir. Kulübümüz bisikleti sadece spor veya hobi olarak değil; aynı zamanda sürdürülebilir temiz bir yaşamın parçası olarak görür ve bisikletli ulaşımın artmasına gönülden destek verir.
 
Kulüp İletişim: clubs.cycling@ozu.edu.tr
 
Çevre Kulübü
Çevre Kulübü’nün amacı, çevre problemlerine karşı farkındalığı arttırmak ve bu problemlere karşı çözümler üretmektir. Kulübümüz doğayı korumak ve kurtarmak amacıyla projeler üreten, eğitimler ve bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştiren, sürdürülebilir yaşam ilkesini benimsemiş bir oluşumdur.
 
Kulüp İletişim: clubs.environment@ozu.edu.tr
 
Çin Kültür Kulübü
Çin Kültür Kulübü, dünyanın büyüyen gücü haline gelen Çin hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen, Çin geleneklerine ve kültürüne meraklı olan okulumuzdaki ve diğer üniversitelerdeki öğrencilerin bir araya gelebileceği bir platform oluşturmayı amaçlar.
 
Kulüp İletişim: clubs.china.culture@ozu.edu.tr
 
Dans Kulübü
Dans kulübü, kurulduğu 2008 yılından bu yana dans eğitimlerinin yanı sıra, düzenlediği dans geceleri, dans festivalleri ve çeşitli aktivitelerle öğrencilerin ders dışı zamanlarını verimli ve eğlenceli şekilde geçirmelerini amaçlar. Üniversitelerarası dans festivalleri ve dans yarışmalarında okulumuzu temsil etme fırsatı bulan Dans Kulübü en aktif öğrenci kulüplerinden biridir.
 
Kulüp İletişim: clubs.dance@ozu.edu.tr
 
Dinamik Dağcılık Kulübü
Dinamik Dağcılık Kulübü, dağcılık felsefesini Özyeğin Üniversitesi'nde yaratmayı, sürdürülebilir bir dağcılık oluşumu oluşturmayı amaçlayan bir oluşumdur. Yaz ve kış dağcılığı eğitimleri, spor tırmanışı ve genel kaya tırmanışı eğitimleri ile katılım belgesi ve TDF lisansı sağlayabilen, doğa yürüyüşleri, zirve yürüyüşleri/tırmanışları, doğa kampları, dinlenme kampları, boulder ve kaya tırmanışı faaliyetleri düzenler.
 
Kulüp İletişim: clubs.mountainclimbing@ozu.edu.tr
 
Doğa Sporları Kulübü
Doğa Sporları Kulübü, düzenlediği aktivitelerle doğayı yaşamanın tadına varmayı tüm ÖzÜ öğrencileriyle paylaşmayı amaçlar. Rafting, scuba-diving, doğa yürüyüşleri ve kayak turları gibi etkinliklerle katılımcılara doğa ile iç içe deneyimler sunan kulübümüz, etkinliklerini her yıl arttırarak daha fazla öğrenciyi doğayla tanıştırmayı hedeflemektedir.
 
Kulüp İletişim: clubs.outdoorsports@ozu.edu.tr
 
Doğal Yaşamı Koruma Kulübü
Doğal Yaşamı Koruma Kulübü, Özyeğin Üniversitesi kampüsünü bizimle paylaşan hayvan dostlarımızın sağlığını ve çevre ile etkileşimlerini olumlu bir düzeyde tutabilmeyi ve hayvan haklarına karşı duyarlılığı arttırmayı amaçlar. Kampüs çevresi başta olmak üzere, çeşitli projeleri gerçekleştirme veya destek olma misyonu ve gönüllülük esasına dayalı bir kulüptür.
 
Kulüp İletişim: clubs.habitat@ozu.edu.tr
 
Dreamstalk Hayal Kulübü
Dreamstalk Hayal Kulübü, Özyeğin Üniversitesi öğrencileri ve çalışanlarına hayal kurmayı hatırlatmak, hayal kurmaya ve hayallerini anlatmaya teşvik etmek ve bu konuda bir bilinç ve farkındalık oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur.
 
Kulüp İletişim: clubs.dreamtalk@ozu.edu.tr
 
Edebiyat Kulübü
Edebiyat Kulübü, okuma günleri, yazarlarla söyleşi gibi etkinliklerle interaktif ortamlar yaratarak öğrencilerin edebiyatla iç içe olmalarını sağlar. Kulübümüz, edebiyatla ilgilenen herkesi aynı çatı altında toplayarak okulumuzda edebiyatı ve onunla çok yakından ilgili sinema, müzik, tiyatro gibi sanat alanlarını ön plana çıkarmayı hedefler.
 
Kulüp İletişim: clubs.literature@ozu.edu.tr
 
Ekonomi Kulübü
Ekonomi Kulübü’nün başlıca yapı taşı Özyeğin Üniversitesi’ndeki öğrencileri ekonomi başlığı altında bir araya toplayıp uzman şirketler ve kişilerle destekli bir şekilde kariyer planlamasını oluşturmaktır. Öğrencileri geleceğe daha özgüvenli, bilgili, deneyimli ve iş hayatına adapte olmuş bir şekilde donatmaya yardımcı olmayı hedefler.
 
Kulüp İletişim: clubs.economy@ozu.edu.tr
 
Endüstri Mühendisliği Kulübü
Endüstri Mühendisliği Kulübü’nde (EMK), Karar Destek Sistemleri, Üretim ve Yönetim Planlama, Lojistik, Finans ve Kalite Kontrol alanlarında sektörü ve sektörün işleyişini öğrenebilirsiniz. Fabrika ziyaretleri, ihtiyaca yönelik Tea-Talk ve eğitimler ile öğrencilerin donanımlı olarak mezun olmaları kulübün başlıca hedefleri arasındadır.
 
Kulüp İletişim: clubs.industrial.eng@ozu.edu.tr
 
Fotoğrafçılık Kulübü
Fotoğrafçılık Kulübü "OzUzoom" olarak fotoğraf çekmenin inceliklerini, gezerek ve eğlenerek öğrenmeyi amaçlıyoruz. Konferanslar ve söyleşiler eşliğinde bilgilerimizi tazeleyip, sadece profesyonel kameralarla değil, telefonlarımızla bile ne kadar güzel fotoğraflar çekebileceğimizi, gezip gördüğümüz yerlerde uygulamalı öğreniyoruz.
 
Kulüp İletişim: clubs.photography@ozu.edu.tr
 
Gezi Kulübü
Dünyanın her yerinde gezginler, benzersiz bir tutku ve heyecanla gezip gördüğü yerleri, tanıdığı insanları, edindiği izlenimleri anlatmak, deneyimlerini paylaşmak üzere bir araya geliyor, biz ÖzÜ’lüler de seyahat etmeyi, merak edip araştırmayı, öğrenmeyi ve öğrendiklerimizi paylaşmayı seviyoruz ve Gezi Kulübü’nün gezginleri olarak, bu güzel yolculukta sizleri de yanımızda görmek istiyoruz.
 
Kulüp İletişim: clubs.travel@ozu.edu.tr
 
Girişimcilik Kulübü
Girişimcilik Kulübü, girişimciliğin ülke ekonomisindeki önemini belirterek öğrencilerin ulusal ve uluslararası girişimcilik etkinliklerini takip etmesini, katılmasını veya etkinliklere ev sahipliği yapılmasını teşvik edecek çalışmalarla öğrencilerde girişimcilik bilinci oluşturmayı amaçlar. Yeni dönemde daha kapsamlı projelere imza atacak olmanın heyecanı içindeyiz.
 
Kulüp İletişim: clubs.entrepreneurship@ozu.edu.tr
 
Global Liderlik ve Gençlik Kulübü
Global Liderlik & Gençlik Kulübü iş hayatına yönelik etkinliklerle, öğrencilerin, alanında profesyonel olmuş kişilerle buluşmasını sağlayarak, kariyer planlanmasına önem veren öğrenciler arasında ömür boyu sürecek bir network yaratmayı hedefler.
 
Kulüp İletişim: clubs.leadership@ozu.edu.tr
 
Güzel Sanatlar Kulübü
Güzel Sanatlar Kulübü olarak amacımız, öğrencilere gerek kurs gerek bireysel çalışma şeklinde atölye çalışmalarıyla (yağlıboya, karakalem, ebru, çömlek vb.) günlük hayatın rutin döngüsünü kırma, kendilerini farklı yollarla ifade edebilme ve birlikte üretme duygusuyla çok sıradan gözüken fikirlerimizi bile gerçeğe dönüştürme imkânı sağlamaktır. Aynı zamanda dönem dönem ortaya çıkan ürünleri sergileyerek okulda sanatsal bir algı oluşturmayı, kampüs dışı sergilere gezi organize etmeyi ve atölye içinde düzenlediğimiz kurslarla öğrencilerin sanatsal yeteneklerini geliştirmeyi hedefliyoruz. Sizleri de yaratmanın ve kendi ellerinizle bir şeyler üretmenin mutluluğunu tatmanız için kulübümüze bekliyoruz.
 
Kulüp İletişim: clubs.finearts@ozu.edu.tr
 
HSE Topluluğu
Tüm kampüs paydaşlarına güvenli yaşam ve çevre konularında sürdürülebilir bir kampüs hayatı ve ÖzÜ kültürünü yaşatabilmek adına trafikte güvenli davranışlar, sağlıklı yaşam, atık yönetimi, doğal kaynak tüketimi, ilkyardım ve müdahale, tehlike ve risk yönetimi, acil durum yönetimi, kampüste güvenli, çevreye duyarlı yaşam ve iyileştirmeye yönelik öğrenci etkinliklerin organizasyonunu planlar. Uygun görülmesi halinde planlanan etkinliği düzenler.
 
Kulüp İletişim: clubs.hsesociety@ozu.edu.tr
 
Intercultural Learning
Intercultural Learning, Özyeğin Üniversitesi öğrencilerini AB projeleri ve AFS konusunda bilgilendirme ve bilinçlendirme amaçlı seminer ve atölye çalışmaları düzenlemek, toplumun ırkçılık, madde bağımlılığı, ön yargı ve yabancı düşmanlığı gibi ortak endişelerin asgari düzeye indirilmesi konusunda faaliyetler düzenleyerek farklı kültürler hakkında pozitif farkındalığı arttırmak amaçlarıyla kurulmuş bir öğrenci kulübüdür.
 
Kulüp İletişim: clubs.intlearning@ozu.edu.tr
 
Kadın Çalışmaları Kulübü
Kadın Çalışmaları Kulübü, cinsiyet ayrımcılığını masaya yatırmayı, toplumsal cinsiyet rolleri, kadın olmak ve zorlukları üzerine düşünmeyi, okumalar yapmayı, filmler seyretmeyi, söyleşiler düzenlemeyi, sosyal projelerde yer almayı ve böylece kişisel bilinç ve gelişimi yükseltmeyi amaçlar. Kulübümüz, “feminizmin cinsiyetçiliği, cinsiyetçi sömürüyü ve baskıyı sona erdirmeye çalışan bir hareket” olduğunun altını çizmektedir.
 
Kulüp İletişim: clubs.women.studies@ozu.edu.tr
 
Marketing Kulübü
Okulumuz öğrencilerini iş dünyasıyla tanıştırmayı amaçlayan bir öğrenci topluluğudur. Asıl amacı şirketlerle yapılan çeşitli etkinlikler sayesinde öğrencilerin profesyonel gelişimlerine katkıda bulunmak, networking olanağı sağlamak ve üniversite hayatlarında profesyonel yaşamlarında kullanabilecekleri beceriler elde etmelerini teşvik etmektir. Bunların yanı sıra, kulüpte yapılan aktiviteler çerçevesinde öğrencilerin birbiriyle kaynaşması ve beraber etkin bir şekilde çalışması amaçlanır.
 
Kulüp İletişim: clubs.marketing@ozu.edu.tr
 
Mimarlık ve Tasarım Kulübü
Mimarlık ve Tasarım Kulübü, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencileri ve bu alana ilgi duyan herkesi aynı çatı altında toplamak için kurulmuştur. Kulüp, ünlü mimarlarla söyleşiler, workshoplar ve geziler düzenler ve diğer üniversitelerin Mimarlık ve Tasarım fakülteleri ve öğrencileri ile de iletişim halinde olarak daha geniş çaplı etkinlikler düzenlemeyi hedefler.
 
Kulüp İletişim: clubs.architecture@ozu.edu.tr
 
Münazara Kulübü
Kulübümüz öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunarak onları dünya ölçeğinde kendilerini yetiştirmiş bireyler haline getirmek, yurt içi ve yurt dışındaki başarılı öğrencilerle aynı platformlarda buluşturarak vizyonlarını geliştirmek amacını gütmekte ve Özyeğin Üniversitesi’ni ulusal ve uluslararası Münazara yarışmalarında temsil etmektedir.
 
Kulüp İletişim: clubs.debate@ozu.edu.tr
 
Müzik Kulübü
Müzik Kulübü müzik üretmek, müzik organizasyonları düzenlemek ve müzik paylaşmak amacıyla kurulan bir kulüptür. Hedefimiz, konserler, atölyeler, workshoplar, söyleşiler, jam sessionlar ve pek çok farklı etkinlikler düzenleyerek müziğin hiç duraksamadığı bir kampüs oluşturmaktır.
Kulüp İletişim: clubs.music@ozu.edu.tr
 
Oda Tiyatrosu
Oda Tiyatrosu, üniversite öğrencilerinin ve bölge halkının sanat bilincinin yükseltilmesi amacıyla kurulmuş, başta tiyatro olmak üzere, kültürel etkinlikler üreten, çağdaş sahneleme biçimlerine uygulama alanı sunan, sanat eğitimi veren, ücretli ve ücretsiz etkinlikler yapan, diğer üniversite kulüpleriyle işbirliği içinde her alanda etkinliklerinin sergilenmesine ev sahipliği yapan, yerli yabancı profesyonel tiyatroları, sahne sanatlarını içinde yer alan tüm etkinlik gruplarını konuk ederek üniversitenin kültürel gelişimine katkıda bulunan hacimli tiyatro sahnesidir.
 
Kulüp İletişim: clubs.chamber.theatre@ozu.edu.tr
 
ÖzÜ Cuisine
ÖzÜ Cuisine Kulübü restoran gezileri, ünlü şeflerle workshoplar, tadım günleri, fuar ve konferanslarla öğrencilerin yemek kültürünü ve damak zevklerini geliştirmelerine katkıda bulunmayı amaçlar. ÖzÜ Cuisine diğer kulüplere, düzenledikleri etkinlikler için hazırladıkları çeşitli ikramlar ve hizmetlerle de destek olarak ortak etkinlikler düzenler.
Kulüp İletişim: clubs.cuisine@ozu.edu.tr
 
ÖzÜ Dream Port
ÖzÜ Dream Port, öğrencilerin içindeki hayal gücünü tekrar ortaya çıkartmayı hedefleyen bir kulüptür. Bu amaç doğrultusunda çeşitli çalıştaylar düzenleyerek bireylerin motivasyon ve tutkularını arttırmak için çalışmaktadır.
Kulüp İletişim: clubs.dreamport@ozu.edu.tr
 
ÖzÜ E-spor Kulübü
ÖzÜ E-Sport Kulübü, Özyeğin Üniversitesi’nin elektronik sporlar kulübüdür. Yeni ortaya çıkan ve ivmeli bir yükseliş içinde olan e-sporu okulumuzda da etkin hale getirmek, bu daldaki etkinliklere gerek üniversiteler çapında, gerekse global olarak okulumuz adına katılmak; bunun yanında okulumuz içinde bu spor dalına meraklı insanları bir araya getirebilmeyi ve onlarla eğlenceli aktiviteler düzenlemeyi amaçlar.
 
Kulüp İletişim: clubs.ozuesport@ozu.edu.tr
 
ÖzÜ IEEE Kulübü
Dünyanın en önde gelen mühendis topluluklarından olan IEEE, (The Institute of Electrical and Electronics Engineers) ÖzÜ ile gerçekleştirdiği seminer ve eğitimlerle öğrencilerimizin geleceğini belirlemelerine ve öğrenim hayatlarını renklendirmelerine katkı sağlar. Önümüzdeki yıllarda aktif öğrenci grubumuzu genişleterek uluslararası boyutta etkinlikler yapmayı hedefliyoruz, sizleri de aramıza bekliyoruz.
Kulüp İletişim: clubs.ieee@ozu.edu.tr
 
ÖzÜ Moda Kulübü
Moda Kulübü, hayatlarında modanın yer almasını arzulayan kişileri bir araya getirerek keyifli ve aynı zamanda öğretici bir network ortamı oluşturmayı amaçlar. Bu amaç uğruna moda dünyasında bulunan kişilerle ve firmalarla etkinlikler, söyleşiler, röportajlar, workshoplar ve geziler düzenler.
 
Kulüp İletişim: clubs.fashion@ozu.edu.tr
 
ÖzÜ MUN
Birleşmiş Milletleri hem yapısal olarak hem de tartışma konuları bakımından model almış olan ÖzÜ MUN, öğrencilerin araştırma ve düşünce yeteneklerini geliştirme, fikirlerini düzgün ifade etme, resmi ortamlarda topluluk karşısında konuşma ve karşısındaki ikna etme yeteneğini kazandırma amacıyla kurulmuş bir kulüptür. Amacımız BM formasyonunu geliştirmek üzere yönlendirici ve teşvik edici çalışmalarla günümüz küresel dünyasına donanımlı gençler yetiştirmektir. 
Kulüp İletişim: clubs.mun@ozu.edu.tr
 
ÖzÜ Sailing (Denizcilik ve Yelken Kulübü)
ÖzÜ Sailing, yelken sporunu, denizciliği seven ve yapmak isteyen gençleri bir araya getirmeyi amaçlar. Yelken ve denizcilik alanında bilgilendirme ve eğitimlerle hem profesyonelleşme, hem de ortak hobilerle sosyalleşmenin yanı sıra, yarışmalara katılmak da hedefleri arasındadır.
 
Kulüp İletişim: clubs.sailing@ozu.edu.tr
 
ÖzÜ Wings Volume - up
Özü Wings Volume-up üyeleri sergiledikleri eğlenceli dans gösterileri ile maçlar sırasında spor takımlarımızı desteklerken, hem takım oyuncularına moral desteği verir hem de izleyenlere daha keyifli bir maç seyri sunar. Ayrıca çeşitli flashmoblarla hem ÖzÜ spor takımlarını, hem de kampüs hayatını tanıtmayı hedefler. 
Kulüp İletişim: clubs.wings@ozu.edu.tr
 
Psikoloji Kulübü 
Psikoloji lisans bölümü öğrencileri tarafından kurulan kulüp, her akademik yıl içinde farklı etkinlikler düzenlemektedir. Her bireyin psikolojiyle buluşabileceği bir platform yaratıp, kişisel ve toplumsal gelişmeye katkı sağlayıp, farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır.
 
Kulüp İletişim: clubs.psychology@ozu.edu.tr
 
Quidditch Kulübü
Quidditch Kulübü, "ÖzÜ Horcrux" olarak Harry Potter serisinde yaratılmış olan quidditch sporunun insanlara olan uyarlamasını öğrenmeyi ve uygulamayı amaçlar. Oynanmış oyunları izleyerek spor hakkında daha fazla bilgi sahibi olmayı ve antrenmanlarla üyelerini bu spor alanında geliştirmeyi hedefler. Türkiye Ligi ve Kupası'nda yer almayı planlar.
 
Kulüp İletişim: clubs.quidditch@ozu.edu.tr
 
Savunma Sanatları Kulübü
Savunma Sanatları Kulübü üyelerine çeşitli savunma sanatlarını öğretmeyi,  özgüvenlerini arttırmayı, bedensel disiplinlerini geliştirmelerini ve savunma sanatları hakkında genel kültür edinmelerini amaç edinmiştir. Uzman eğitmenlerle, bilinçlendirme seminerleri ve diğer kulüp etkinlikleriyle bütün üyelerimizin savunma sanatları konusundaki genel ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedefliyoruz. Sizleri bu farkındalığı, bilinci, dostluğu ve eğlenceyi yaşamanız için kulübümüze davet ediyoruz.

Kulüp İletişim: clubs.defensearts@ozu.edu.tr
 
Sinema Kulübü
Sinema Kulübü “CineÖzÜ”, kısa film yarışması, açık hava film gösterimleri, film geceleri ve film okumaları ile sinemaya ilgi duyan bütün öğrencileri bünyesinde toplamayı amaçlar. Aynı zamanda üyeleri arasında gerçekleştirdiği görev paylaşımı ve sorumluluk beklentisiyle, üyelerinin grup çalışmasına yatkın ve sorumluluk sahibi bireyler haline gelmesini hedeflemektedir.

Kulüp İletişim: clubs.cinema@ozu.edu.tr 
 
Sivil Havacılık Kulübü
Sivil Havacılık Kulübü’nde, havacılık alanındaki teknoloji ve gelişmeleri yakından takip ederek alandaki en son yenilikleri öğrenebilir, sektörün önde gelen aktörleriyle tanışabilir, ilk günden havacılık dünyasının bir parçası haline gelebilirsiniz. Her yıl giderek büyüyen kulübümüzün amacı güncel teknoloji, bilgi ve deneyimlerle gelecek nesil havacılara örnek olmaktır.
 
Kulüp İletişim: clubs.aviation@ozu.edu.tr
 
Tiyatro Kulübü 
Kulübümüz, Tiyatro günleri düzenlemeyi ve tiyatro ustalarıyla söyleşiler yapmayı, önemli edebi eserleri canlandırmayı, sanat algısını yeşertmeyi, güzel konuşma ve hitabet gücünü arttırmaya yönelik çalışmalar yapmayı ve tiyatro kültürünü tüm okula yaymayı amaç edinmiştir. Ayrıca, öğrencilerin tiyatro sanatına yönelmelerini sağlayarak entelektüel ve girişimci kimliklerine katkıda bulunacakları bir platform oluşturur.

Kulüp İletişim: clubs.theather@ozu.edu.tr 
 
Toplumsal Çatı Kulübü 
Gençlerimize vizyon kazandırmayı hedefleyen, geçmişe saygı, bugüne dokunuş, geleceğin yükselişi prensipleriyle yarım kalan hayalleri gerçekleştiren, ekonomiye destek sağlayarak sürdürülebilir kalkınma yaratmayı amaçlayan ve hiçbir ayrım gözetmeksizin toplumun her bir ferdine hitap eden bir kulüptür.

Kulüp İletişim: clubs.umbrella@ozu.edu.tr
 
Türk Tarih ve Kültür Topluluğu
Türk Kültür ve Tarih Topluluğu söyleşi, panel ve konferans gibi etkinliklerle tarihi araştırmaya ve incelemeye yönelik çalışmalar yapmayı amaçlar. Türk tarihinin yanı sıra, ülke gündemini de takip ederek güncel konular hakkında öğrencileri bilgilendirir, yaşadıkları toplumun ve tarihin tanığı olma bilincini arttırma hedefiyle çeşitli etkinlikler düzenler.

Kulüp İletişim: clubs.turkishhistory@ozu.edu.tr
 
Uluslararası İlişkiler Kulübü
Uluslararası İlişkiler Kulübü değişen, gelişen ve küreselleşen dünyada öğrencilerin kendi bölümleri hakkında fikir sahibi olmalarını sağlamaktadır. Amacımız, öğrencileri uluslararası ilişkiler konusunda bilgilendirmek, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunarak eşgüdümü arttırmak, üyelerini dünyada gelişen ve gelişmekte olan konulardan haberdar etmek ve güncel olaylar konusunda analizler yaparak aktif kılmaktır.

Kulüp İletişim: clubs.internationalrelations@ozu.edu.tr
 
Uluslararası Medya ve Uyanış Topluluğu (UMUT)
Özyeğin Üniversitesi Uluslararası Medya ve Uyanış Topluluğu (UMUT) “uluslararası” boyutta medya çalışmaları yaparak sosyal alanda uyanma oluşturacak projeler gerçekleştirmeyi amaçlar. Görüş ve düşüncelerin aktarılmasına yönelik panel, forum gibi çalışmalar yaparak gerek medya çalışmalarında gerekse sosyal alanda uyanma oluşturacak biçimde sosyal projeler gerçekleştirmeyi hedefler.

Kulüp İletişim: clubs.imas@ozu.edu.tr
 
Uluslararası Otelcilik ve Turizm Kulübü 
Uluslararası Otelcilik ve Turizm Kulübü, öğrencilerde çağdaş otelcilik ve turizm bilincini oluşturma vizyonuyla kurulmuş olup, Türkiye ve dünya turizmini yakından takip eder.  Ayrıca otel ve restoranlara geziler organize ederek ve sektörün duayenlerini üniversitemize davet edip söyleşi ve paneller düzenleyerek sektörü yakından tanımayı ve tanıtmayı amaçlar. 

Kulüp İletişim: clubs.tourism@ozu.edu.tr
 
Uluslararası ÖzÜ Kulübü
Uluslararası ÖzÜ Kulübü, farklı ülkelerin kültürlerini yansıtan konser, kutlama gibi etkinlikler düzenleyerek kültürlerarası öğrenme sürecine katkıda bulunur; Türk ve uluslararası öğrencilerin kültür alışverişinde bulunmalarını amaçlar. Bu amaç doğrultusunda da uluslararası öğrenciler, kendi kültürlerini tanıtabilecekleri etkinlikler gerçekleştirerek tüm öğrencilerin farklı kültürleri yakından tanımalarını sağlar.

Kulüp İletişim: clubs.international@ozu.edu.tr
 
Women in Business Kulübü
Women in Business kulübü olarak amacımız, eşitsizlik konusunda farkındalık yaratarak, çalışan ve iş hayatına adım atacak kadınlara ilham vermek, potansiyellerini keşfetmelerini ve yetkinliklerini en verimli şekilde kullanabilmelerini sağlamaktır. Bu doğrultuda, konu ile ilgili farkındalık yaratacak içerikler üretmeye, kulüp üyelerini iş hayatına hazırlayacak nitelikte workshop, söyleşi ve interaktif etkinlikler gerçekleştirmeye ve yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projeleri ile de etki alanımızı genişletmeye çalışıyoruz. Ayrıca TurkishWIN & BinYaprak kuruluşları tarafından desteklenen kulübümüz, diğer üniversitelerdeki Women in Business kulüpleriyle de birlikte çalışmaktadır. 
 
Kulüp İletişim: clubs.womeninbusiness@ozu.edu.tr