• Hollanda’nın Maastricht kentinde düzenlenen ve bu yıl ikinci kez katıldığımız EMCup 2019 yarışmasında ÖzÜ Otel Yöneticiliği Takımı “ÖzÜMorfoz”, 15 farklı ülkeden 36 üniversite arasında yarı finallere kalarak ilk 18’de yer alma başarısı elde etti. Takım üyelerimizden Otel Yöneticiliği birinci sınıf öğrencimiz Mehmet Yasin Kızık ise yarışmaya katılan 170’i aşkın öğrenci arasından “Best Networker” Özel Ödülü’ne layık görülerek, üniversitemizi gala gecesi ödül kürsüsüne taşıdı.

  • Özyeğin Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakülteleri tarafından ortaklaşa düzenlenen "Kurgusal Davada Çapraz Sorgu Yarışması" 24 Nisan 2019 tarihindeki final yarışmasıyla sona erdi.

    Yarışmanın birincisini belirleyecek olan son aşamada Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi takımı "Amicus Curiae" ile karşı karşıya gelen Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi takımı "Veritas", bu turun sonunda en yüksek puanı alarak çapraz sorgu yarışmasında birinciliği elde etti.

  • İşletme Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Ceren Hayran Şanlı, her ülke özelinde yapılan seçimler sonucunda önümüzdeki 3 sene boyunca ülkemizi temsilen EMAC Türkiye temsilciliği görevini yürütecek.  Dr. Ceren Hayran Şanlı, görevi süresince araştırmacıların EMAC'a entegrasyonunun sağlanması, üyeler ve ülkeler arasındaki temasları geliştirmek, yürütme kuruluna mevcut faaliyetler ve olası yeni faaliyetler ile uluslararası konferans ve diğer akademi aktiviteleri konusunda öneri ve geri bildirimlerde bulunmak ile yükümlü olacak.   1975 yılında kurulan, pazarlama teorisi ve araştırmalarıyla ilgilenen, dünyanın ileri gelen pazarlama topluluklarından biri olan EMAC, bilgiyi yaymak ve pazarlama alanında uluslararası değişimi teşvik etmek misyonuyla çalışıyor. Şu anda 5 kıtada, 57'den fazla ülkeden 1000'den fazla üyesi bulunuyor.

  • Hukuk Fakültesi ile İstanbul Barosu arasında öğrencilerimizin mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik yeni bir iş birliği protokolü imzalandı. 24 Eylül 2018 tarihinde Reşat Aytaç Oditoryumu’nda gerçekleşen protokolün imzalarını ise Rektörümüz Prof. Dr. Esra Gençtürk ve İstanbul Baro Başkanı Av. Mehmet Durakoğlu attı. Protokol, öğrencilerimizin gerçek vakalar aracılığıyla Pro Bono (Toplum Yararına) dava takibini yapabilecekleri klinik çalışmaları içeriyor. Böylece Hukuk Fakültesi öğrencilerimiz, Hukuk Klinikleri bünyesinde, vaka başvurusu alınan klinik uygulamalarına ek olarak dava takibini de yapabilecek.