Üniversitemizin girişimcilik anlamında faal ögrencilerinden olan, İşletme Programı Mezunumuz Efe Ketuda girişimcilik hayatında 19 yaşında üniversite hazırlıkta ilk kurduğu Staff Outdoor&Training firması ile; şirketlerin aldığı takım çalışması, liderlik, motivasyon gibi eğitimleri windsurf, dalış, trekking, kayak gibi doğa sporları ile birleştiren bir eğitim firması kurdu. 2010 yılında ki krizin etkileri ile şirketlerin incentive etkinlikleri azaltması ile pivot edip firmaların kurumsal etkinlik ihtiyaçlarını planlayıp, pazarlayan KTH Etkinlik Ajansını kurdu. Daha sonra KTH bünyesinde butik catering firması Cake’n Share, www.ödemeteknolojileri.com ve sosyal girişim Eski Atölye’yi kurdu. 2016 Yılı itibari ile de Etkinlikcim.com’u hayata geçirdi.

KTH Event Agency teknoloji ve girişimcilik üzerine uzmanlaşmış, etkinlik yönetimi ve etkinlik pazarlaması hizmetlerini sunan yeni nesil bir ajanstır. Kurulduğu günden bu yana KTH bünyesinde 550’den fazla projeyi başarı ile tamamlayan KTH, sadece Türkiye’de değil aynı zamanda Amerika, İngiltere, İsrail, Kıbrıs ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde de etkinlik organize etti.

Girişimcilik ve Teknoloji firmalarından, Webrazzi, 500Startups, Etohum, Galata Bussiness Angels, Girişim Fabrikası, Aslanoba Capital gibi en önemli oyuncuları ile beraber KTH, Boeing, Criteo, Zorlu Holding, Vodafone, TEB, Fendi, BKM, Sennheiser gibi farklı sektörlerden alanında lider kurumlarında etkinlik ve projelerini yürütmektedir.

KTH Event Agency ve Etkinlikcim.com aynı zamanda 2016 yılında Red Herring tarafından Avrupa’nın En İyi 100 Firmasından biri seçilmiştir.

Daha fazla bilgi için,
http://webrazzi.com/2015/11/17/fortune-turkiye-40-yas-alti-40-2015/
http://www.keyofchange.com/tr/1532/Efe%20Keth%C3%BCda/
http://www.hurriyet.com.tr/rektorden-ogrencisinin-girisimine-melek-yatirim-40120202
https://www.ozyegin.edu.tr/en/announcements/50025145
http://www.girisimcilikvakfi.org/tr/founder-pledge

Efe Kethüda
İşletme