Mimarlık ve Tasarım Fakültesi

Etkinlik Yeri ve Zamanı

Son Katılım Tarihi, 23 Nisan, 2018

Sonuçların Açıklanması, 2 Mayıs, 2018

Ödül Töreni ve Serginin tarihleri ayrıca açıklanacaktır

---------------

Kullanım Hakkı
Yarışmada ödül alan ve sergilemeye değer görülen bütün fotoğrafları Özyeğin Üniversitesi basılı ve görsel yayınlarında, web sitesinde duyuru ve tanıtım amaçlı olarak ve bunlarla sınırlı olmaksızın her şekilde eser sahibinin adını belirterek kullanabilecektir. Eser sahibi, yukarıda belirtilen kullanım hakları için Özyeğin Üniversitesi’ne izin verdiğini kabul eder.

Eser sahibi, eserin yukarıdaki şekilde kullanılması için herhangi bir telif hakkı veya maddi ve/veya manevi herhangi bir talepte bulunmayacağını beyan ve taahhüt eder.

Katılımcılar gönderdikleri fotoğraflarda görünebilecek insanların ve/veya mekânların sahiplerinin, fotoğraf çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın internette ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdiklerini taahhüt eder. Söz konusu kullanımlardan dolayı çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.

Ödüller
Birincilik Ödülü: Apple iPad.
İkincilik Ödülü: Apple iPad.
Üçüncülük Ödülü: Apple iPad.

Seçici Kurul üyelerinin yarışmada ilk üçe giren fotoğrafların dışında, dikkat çeken bazı fotoğraflara Özel Mansiyon Ödülü verme hakkı saklıdır.

Etkinlik Amacı

Bizler, bu yarışma için çekeceğiniz fotoğraflarda herhangi bir yolculuğun izleri peşindeyiz. İster doğaya, ister uzak bir şehre, isterse de zihinsel olsun, yaptığınız bu yolculuğun, yeni bir deneyim ve etkileşim anını yansıtan fotoğraflarını görmek isteriz. Burada fotoğrafçının başkasının yolculuğunu kaydetmesi kadar, kendi yolculuk deneyimini fotoğraf yoluyla yansıtma becerisini göstermesini de arzu etmekteyiz.

Sizleri yolculuklarınızı paylaşmaya davet ediyoruz!

Katılım Şartları

Yarışma Türkiye’de, yarışmanın takvimi süresince herhangi bir liseye kayıtlı olan bütün lise öğrencilerine açıktır.

Yarışmaya renkli ya da siyah beyaz; dijital yollarla manipüle edilmiş ya da edilmemiş tüm fotoğraflar kabul edilmektedir.

Fotoğraflar sadece dijital formatta kabul edilip değerlendirilecektir, fotoğraf baskısı kabul edilmeyecektir.

Her katılımcı yarışmaya en fazla 3 adet fotoğrafla katılabilir.

Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar.

Özyeğin Üniversitesi katılımcıların fotoğraflarıyla ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Fotoğraf Dosyalarınızın İsimlendirilmesi
Yarışmacılar fotoğraf dosyalarını belirledikleri bir rumuz ve devamına da bir fotoğraf numarası yazarak isimlendirilmelidirler. (Örnek: “Rumuz-1, Rumuz-2, Rumuz-3”).

Fotoğraf dosyalarına isim verilirken, rumuz ve numara dışında, yarışmacıyı çağrıştıracak herhangi bir kişisel işaret, harf ya da kelime kullanılması durumunda, söz konusu fotoğraflar yarışmaya kabul edilmeyecektir.

Sonuçların Duyurulması
Sonuçlar Seçici Kurul değerlendirmesi sonuçlandıktan sonra 2 Mayıs 2018 tarihinde bu sayfadan (http://cod.ozyegin.edu.tr/etkilesimi-yakala-2018/) duyurulacaktır.

Sergi
Yarışmada ödül alan ve sergilenmek üzere seçilen toplam 30 adet fotoğraf Özyeğin Üniversitesi Sergi Salonu’nda Mayıs ve Haziran aylarında sergilenecektir. Yarışmanın sergisi belirtilecek olan tarihte yapılacak olup, ödül töreniyle açılacaktır ve ödül alanlar ve sergiye seçilen yarışmacılar ödül ve sertifikaları takdim edilecektir. Sergilenecek fotoğrafların baskı masrafları Özyeğin Üniversitesi tarafından karşılanacaktır.

Etkinlik Katılım Formu