Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi desteği ile lise öğrencileri için yedincisini düzenlediğimiz Etkileşimi Yakala 2023 etkinliğinin bu yılki konusu FARKLILIK. Günümüzde başarılı olabilmek için önemli gerekliliklerden biri farklılığı görebilmek ve geliştirebilmektir. Fotoğraf, sanal gerçeklik ve bilgisayar oyunu gibi görüntünün ön plana çıktığı alanlarda farklılığı algılayabilmek, anlayabilmek ve bir tasarım öğesi olarak kullanabilmek önemli bir değerdir. Bu etkinlik öğrencilerin farklılığı görmelerine, deneyimlemelerine ve tasarlayabilmelerine olanak sağlayacaktır. 

Tarih: 27 Mayıs 2023

Son Başvuru Tarihi: 21 Mayıs 2023 Cuma

İçerik: Bir gün boyunca Farklılık teması altında bir dizi tasarım etkinliği gerçekleştirilecektir. Öğrenciler ilk önce Öğr.Gör. Bora Sezer eşliğinde VR deneyimi yaşayacaklardır. Daha sonra Dr.Öğr.Üy. Metin Çavuş kendilerine Farklılık teması altında fotoğraf çekme görevi verecek ve öğrenciler Özyeğin Üniversitesi kampüsünde fotoğraflar çekeceklerdir. Etkinliğin sonunda çekilen fotoğraflar değerlendirilecektir. Son olarak, öğrenciler Öğr.Gör. Volkan Mengi ile bilgisayar oyunu tasarlayacaklardır. Etkinliğin sonunda tasarlanan oyunlarla bir oyun turnuvası düzenlenecektir.

Program: 

09:30 - 10:30 VR Deneyimi

10:30 - 12:30 Fotoğraf Etkinliği   

12:30 -13:30 Öğlen Molası

13:30-17:30 Oyun Tasarımı

 

Öğrencilerin Yanlarında bulundurmaları gereken malzemeler: Fotoğraf Makinesi (olamıyorsa fotoğraf çeken bir cep telefonu) ve Dizüstü Bilgisayar

 

Öğrenci Kabul Koşulları:

Öğrencilerden aşağıdaki sorulara cevap vermeleri istenecektir:

Neden bu workshop'a katılmak istiyorum?

Daha önce fotoğrafçılık, bilgisayar oyunu geliştirme veya sanal gerçeklik (Virtual Reality) teknolojileri hakkında ne kadar bilgiye sahibim?

Kendimi geliştirmek ve yeni şeyler öğrenmek için nasıl bir tutkum var ve bu tutkum workshop'a katılımıma nasıl bir değer katacak?

Fotoğrafçılık, bilgisayar oyunu geliştirme veya sanal gerçeklik (Virtual Reality) teknolojileri hakkında beni en çok heyecanlandıran şey nedir?

Lisede okuyan öğrenciler

Bu etkinlik süresince yurt kullanımı bulunmamaktadır.

Etkinliğe katılmak için aşağıdaki formu doldurunuz!